Nieudany rewanż bialskich siatkarek

Nieudany rewanż bialskich siatkarek - Zdjęcie główne

Sport26 stycznia w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Piłce Siatkowej Kobiet siatkarki KS AZS AWF Biała Podlaska rozegrały mecz rewanżowy z AZS UMCS Lublin.

Tego spotkania bialskie zawodniczki nie zaliczą do udanych. Przegrały mecz stosunkiem 2:0, zdobywając w dwóch setach zaledwie 14 punktów (25:11; 25:13).

Najgorzej w całym meczu prezentowało się przyjęcie siatkarek AZS AWF Biała Podlaska, które przy bardzo niskim suficie w hali sportowej gospodyń spotkania, ustawiło przebieg i wpłynęło na końcowy wynik rywalizacji.

Jedynie na początku drugiego seta nasze siatkarki dotrzymały kroku II-ligowym zawodniczkom z UMCS-u. W tym czasie ustabilizowały przyjęcie zagrywki, zaczęły grać nieco bardziej kombinacyjnie, co przełożyło się na wynik 7:6 dla zawodniczek z Białej Podlaskiej. Od tego momentu jednak silna, odrzucająca od siatki zagrywka gospodyń, a następnie wymuszone wystawienie piłki na skrzydło na podwójny, momentami nawet na potrójny blok nie pozwoliło naszym siatkarkom na podjęcie w miarę równiej rywalizacji.

AZS AWF Biała Podlaska : AZS UMCS Lublin 0:2 (11:25, 13:25)

Skład zespołu KS AZS AWF Biała Podlaska: Agnieszka Janisz, Żaneta Madzio, Marta Miszkiniuk, Ada Sawicka, Zuzanna Duma, Małgorzata Walczuk, Alicja Jasińska (libero) oraz Beata Mieleszczuk (libero), Paulina Romanowska, Paulina Dudewicz i Wiktoria Rokicka.