Facebook

Przeczytaj również:

SportPiłkarki AZS-u PSW z przytupem zakończyły kolejny sezon w Ekstralidze kobiet. Podopieczne Michała Kwietnia na ostatniej prostej ograły siódmy w tabeli AZS UJ Kraków.

Triumf w tropikach

Szkoleniowiec był zadowolony z postawy swojego zespołu. - Finiszowaliśmy mocnym akcentem. Przełamaliśmy się na boisku w Krakowie, co jest również dużym pozytywem. W pierwszej połowie mieliśmy wyraźną przewagę i udokumentowaliśmy to bramką Klaudii Lefeld. Po przerwie ta sama zawodniczka podwyższyła, a w samej końcówce wynik ustaliła Ewa Cieśla. Tylko się cieszyć. Mecz toczył się w tropikalnych warunkach, więc spotkanie nie należało do najszybszych - mówi opiekun AZS-u PSW.

Dwa razy "Lefcia" i raz "Cieślik"

Bialczanki wygrywały od 26. minuty. Zagranie z własnej połowy Dominik Gąsieniec trafiło do "Lefci", która przy asyście dwóch obrończyń skierowała piłkę w siatce. Po niespełna godzinie było 2:0. Tym razem asystowała Ewa Cieśla, zaś Klaudia zdobyła kolejnego gola, wygrywając sam na sam z bramkarką. Kapitan AZS-u postawiła kropkę nad "i" w ostatniej minucie meczu. Faulowana była Lefeld, zaś "Cieślik" uderzyła w prawy róg bramki z 11 metrów.

Najlepiej, ale niedosyt

- Spotkanie mogło się podobać. Zagrałyśmy perfekcyjnie z tyłu. Defensywa była nie do przejścia. W ataku stwarzałyśmy sobie dobre okazje i strzeliłyśmy trzy gole. Pozostaje się tylko cieszyć. Pozostał niedosyt, gdyż naszym celem było zakwalifikowanie się do grupy mistrzowskiej. Miałybyśmy wtedy szóstą lokatę. I tak wpisujemy się w historię, bo za nami najlepszy sezon w historii piłki nożnej w Białej Podlaskiej - mówi Dominika Gąsieniec.

"Gąska" zostanie?

20-latka przyznaje, że zespół ma duży potencjał i jest pewna, że niedługo klub będzie walczyć o jeszcze wyższe cele. - Mamy do tego predyspozycje i super zawodniczki. Z sezonu na sezon rozkręcamy się - dodaje i nie ukrywa, że ma propozycje z lepszych klubów, jednak nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji, gdzie zagra w następnym sezonie.

ramka

AZS UJ Kraków - AZS PSW Biała Podlaska 0:3 (0:1)

Bramki: Lefeld 20`, 56`, Cieśla 90` (k).

AZS UJ: Mochnacka - Nieciąg, Konopka (50` Wróbel), Woźniak, Tracz (55` Kubaszek), Zapała (59` Bartosiewicz), Sitarz (66` Ładocha), Bolko (75` Bryzek), Wilk, Wójcik, Maziarz.

AZS PSW: Dewicka - Sosnowska, Bosak, Knysak, Niedbała (75` Kusiak), Wołos, Cieśla, Lefeld (90` Dranouskaya), Gąsieniec, Płoska, Stasikowska.

Czarni - AZS PWSZ 4:1

Bramki: Wiankowska 18`, Cichosz 37`, 62`, Operskalska 45` (k) - Fabova 15`.

Olimpia - Wrocław 6:2

Bramki: Michalczyk 54` (k), Ratajczyk 70`, 88`, Bohm 74`, Hryb 77`, 81` - Siepietowska 31`, Buś 73`.

Mitech - Polonia 3:0

Walkower. Zespół gości zrezygnował z wyjazdu na mecz.