Reklama

Lodowe pływanie

Opublikowano:
Autor:

Lodowe pływanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport O klubie Lodołamacze Biała Podlaska można było usłyszeć wielokrotnie. Ścigają się w zimnej wodzie w całej Polsce i za granicą. Jednym z większych marzeń członków bialskiego klubu było zorganizowanie takiej imprezy "u siebie".

Powiedziało się A to trzeba powiedzieć B - tak zagrzewali do zakasania rękawów Rafał Miszkiniuk i Konrad Gąsiorowski, którzy są głównymi organizatorami zmagań. Namęczyli się okropnie, ale po kilku miesiącach, stało się! Jest zielone światło na zorganizowanie wodnej imprezy w środku zimy o nazwie ARUA CUP!

 

Na początek przyjrzyjmy się trochę temu sportowi. Jest to pływanie na czas różnymi stylami i na rożnych dystansach. Wszystko zdaje się łatwe, gdyby nie temperatury wody, która osiąga nawet 0,5 C! Lodowe pływanie to jeden z najszybciej rozwijających się sportów wodnych. Te szaleństwo zaraża coraz więcej osób nie tylko w Polsce, ale na całym świecie! Dowodem są organizowane Mistrzostwa Świata, na które przyjeżdżają ludzie począwszy od Peru, a skończywszy na Chinach. W tej dyscyplinie w czołówce światowej są reprezentanci Polski między innymi Michał Jagiełło z Białej Podlaskiej, który na ostatnich mistrzostwach globu był czwarty.

 

Kolejna taka impreza odbędzie się 3 lutego na Słowenii, stąd tak ważny jest ARUA CUP dla lodowych śmiałków z światowego topu. Zmagania, które odbędą się w Międzyrzecu Podlaskim to nie tylko impreza dla wyczynowych sportowców! Podczas zawodów zaplanowane jest morsowanie z profesjonalną opieką i dla chętnych próba przepłynięcia 25 m bez pomiaru czasowego. Ta mieszanka sportu, rekreacji i rodzinnego klimatu zobowiązuje do przyjścia, a nawet spróbowania własnych sił! Początek zawodów o godz. 10 już 1 lutego 2020 roku.

 

 

 

Zmierz się w Międzyrzecu

Pasja Lodołamaczy Biała Podlaska przeradza się w działanie, dlatego już 1 lutego odbędą się zmagania pod nazwą Arua Cup - I Międzynarodowe Zawody w Zimowym Pływaniu i Hartowaniu Organizmu.

Jest to pierwsza w historii naszego regionu, ba całej Polski wschodniej impreza tego rodzaju. Odnajdą się w niej zimowi pływacy oraz miłośnicy morsowania. Zawody odbędą się na akwenie wodnym w Międzyrzecu Podlaskim (przy stoku narciarskim). Udział w zawodach jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy nie ustalili żadnych limitów wiekowych. Impreza będzie otwarta dla wszystkich. Każdy będzie mógł spróbować w niej swoich sił.

 

 

Jak się zapisać?

Rejestracja uczestników odbywa się on-line: https://forms.gle/tihGFHMm8QQBLHmS6 i telefonicznie 506 121 393 lub 503 679 967.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE