Koszykarki "Dwójki" mistrzyniami. Wlizło: Dziewczęta zagrały fantastyczne zawody - Zdjęcie główne

SportNa podopieczne Rafała Wlizło nie było mocnych. Koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej wywalczyły mistrzostwo województwa w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Bialczanki nie miały problemów w żadnym ze spotkań. W meczach grupowych Michalina Baczkura i spółka pokonały: 38:13 SP 3 Świdnik, 46:7 SP Poniatowa. W meczu o złoto nie dały szans ekipie ZS 12 Lublin, zwyciężając 57:12. Trzecie miejsce zajęła ekipa PSP 1 Krasnystaw, po zwycięstwie 38:15 z SP 3 Świdnik. Trzy najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami oraz medalami Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego.

- Do zawodów finałowych byliśmy dobrze przygotowani pod każdym względem. Gramy na co dzień w lidze, tak więc dziewczęta raczej nie miały tremy. W finale zmierzyliśmy się z zespołem z Lublina. Dziewczęta zagrały fantastyczne spotkanie, jak również całe zawody. Wyeliminowaliśmy z naszej gry błędy, które nam się zdarzały. Poprawiliśmy skuteczność i dobrą organizację gry w obronie - mówi Rafał Wlizło, opiekun zespołu, który od lat specjalizuje się w wychowywaniu kobiecych talentów koszykarskich.

Mistrzyniami województwa zostały: Michalina Baczkura, Milena Bator, Wiktoria Chilewicz, Wiktoria Guzowska, Julia Jakimiuk, Milena Niewęgłowska, Julia Nowicka, Laura Seweryn, Nikola Szymoniuk, Zuzanna Szyszko. Opiekun: Rafał Wlizło