Korona Kielce zastopowała TOP-54 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportPo czterech wygranych z rzędu bialczanie doznali porażki. Gracze Tomasza Buraczewskiego i Kamila Bartoszuka ulegli Koronie Kielce.

Rozstrzygnięcie padło w końcowych minutach. Prowadzenie dla gości zdobył Hubert Świecarz, zaś w doliczonym czasie kropkę nad "i" postawił Kamil Skiba. - Według mnie spotkanie stało na dość wysokim poziomie. Zarówno jedna, jak i druga drużyna miała swoje okazje. Pod koniec pierwszej połowy po w rzucie z autu mieliśmy słupek - mówi Adrian Opolski.

Defensor TOP-u 54 przyznaje, że jego zespół na początku drugiej części oddał inicjatywę gościom, którzy stworzyli kilka dobrych sytuacji. - Gra do około 60. - 65. minuty wyglądała tak, że Korona atakowała, a my się broniliśmy. Ofensywna gra gości w końcu się opłaciła, bowiem ich zawodnik popisał się strzałem z około 30. metra w samo okienko bramki - dodaje.

Zawodnicy Korony po tym golu cofnęli się do defensywy i grali z kontry. - W doliczonym czasie gry po naszym rzucie wolnym zdołali wyprowadzić jeszcze jedną kontrę, po której strzelili bramkę na 2:0.

Po rewanż?

W najbliższą sobotę bialczanie zmierzą się z Cracovią Kraków. Podopieczni Buraczewskiego i Bartoszuka chcieliby wziąć rewanż za porażkę 0:1 przed własną publicznością. Pod koniec sierpnia jedynego gola w 85. minucie zdobył Krystian Bociek, który ma na koncie sześć goli. Wśród najskuteczniejszych prowadzi Wiktor Majewski z Karpat Krosno.

TOP-54 Biała Podlaska - Korona Kielce 0:2 (0:0)

Bramki: Świecarz 71`, Skiba 90+2`.

TOP-54: Krasowski - Rożen (60` Buraczewski), Szabaciuk, Golba, Opolski, Bahonko (63` Kurowski), Chalimoniuk, Dybowski (46` Mierzwiński), Olszewski (80` Furman), Ramotowski (60` Kulikowski), Warda.

Żółte kartki: Warda, Szabaciuk, Olszewski, Ramotowski.

8Podgórze Kraków838:20
NASTĘPNA KOLEJKA (12.10., godz. 13:00): Cracovia - TOP-54, BKS Lublin - Podgórze, Wisła - Karpaty, Stal - Korona.