Kadeci najlepsi (galeria)

Kadeci najlepsi (galeria) - Zdjęcie główne

SportW halach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej został rozegrany X Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetów i Młodzików. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał zastępca prezydenta miasta - Michał Litwiniuk. Turniej przeprowadzono przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Rywalizowało w nim 16 zespołów, łącznie ponad dwustu zawodników. Bardzo dobrze spisali się kadeci Serbinowa Biała Podlaska pod wodzą trenera Macieja Sobieraja i Pawła Wasiaka. Zajęli pierwsze miejsce. W finale stoczyli zacięte i niezwykle emocjonujące zawody z zespołem Białostockiej Akademii Siatkówki, zwyciężając 2:0. Na najniższym stopniu podium uplasował się Plas Warszaw, wygrywając 2:0 z MKS-em Kraśnik.

W kategorii młodzika prym wiodły zespoły z Mazowsza. Mistrzostwo odebrali gracze Metro Warszawa, którzy w finale pokonali 2:0 Olimp Ostrołęka. Trzeci był Plas Warszawa. Gospodarze zakończyli zmagania na ósmej pozycji.

Organizatorzy i zawodnicy dziękują Marcie Cybulskiej-Demczuk i Maciejowi Kosikowi - dyrektorom Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej za udostępnienie hal sportowych na przeprowadzenie turnieju.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, szczególnie mecze z udziałem gospodarzy odbywały się przy gorącym i żywiołowym dopingu zgromadzonej publiczności. Poziom gier finałowej czwórki turnieju był wysoki. Można było popatrzeć na dobrą młodzieżową siatkówkę

- mówi Maciej Sobieraj, szkoleniowiec Serbinowa.

Kogut gwiazdą

Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii kadetów został Krystian Kogut z Serbinowa, zaś w kategorii młodzików Michał Szczygielski z Metra Warszawa. Obaj zostali uhonorowani statuetkami MVP. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się także bialczanie Michał Bielecki i Karol Kupiński.