Iza najlepsza w Wiązownej (FOTO)

Iza najlepsza w Wiązownej (FOTO) - Zdjęcie główne

Sport 39. Półmaraton Wiązowski odbył się w ostatnią niedzielę lutego. Świetnie spisała się terespolanka.

Wielką klasą wśród kobiet wykazała się Izabela Trzaskalska. Mało tego, że wygrała z czasem 1:12:38 s, to poprawiła własny rekord trasy o 18 sekund.  Pokonała nie tylko kobiety, ale i wielu mężczyzn. Wśród mężczyzn wygrał Emil Dobrowolski z czasem 1:06:56 s.

Na starcie najstarszego biegu zimowo-wiosennego w Polsce stanęły 2353 osoby, w tym 390 kobiet. Na zawodników czekało słońce i bezchmurne niebo, chociaż było wietrznie. - Start w Wiązownej wypadł na "piątkę", chociaż jak zawsze pozostał niedosyt - mówi Iza.

31-latka nie spoczęła na laurach. Obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych na obozie. W USA będzie przygotowywać się do tegorocznych startów do 24 marca. - Jestem w Albuqurque w Nowym Meksyku. Przede mną wiele startów. Najbliższy już 7 kwietnia. Będzie to Bieg Europejski w Gnieźnie, a imprezą docelową w tym roku będą Mistrzostwa Świata w Doha, czyli stolicy i największym mieście Kataru - dodaje Trzaskalska.