Hit dla Legionowo. Częściowo udana pogoń (zdjęcia)

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Piłkarze ręczni AZS-u AWF Biała Podlaska musieli się pogodzić z czwartą porażką w sezonie. Podopieczni Marcina Stefańca po rzutach karnych ulegli KPR-owi Legionowo.

Starcie z liderem Ligi Centralnej było niezwykle zacięte. Początkowo to goście wyszli na prowadzenie 4:1, a następnie 6:3. Bialczanie zdołali odrobić straty i po trafieniu Daniela Szendzielorza objąć prowadzenie 7:6. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się bramka za bramkę.

Drugą część lepiej zaczęli legionowianie. Nasi w ciągu 20 minut rzucili zaledwie pięć bramek. Na tablicy widniał wynik 16:19. Końcówka to zdecydowanie lepsza gra gospodarzy. W 53 minucie mało kto wierzył, iż nasi wywalczą pozytywny wynik. Jak się okazało, bramka Sławomira Lewandowskiego była ostatnią zdobytą w regulaminowym czasie przez przyjezdnych. Nasi odpowiedzieli trzema golami Patryka Niedzielenko i jednym Daniela Szendzielorza.

Końcowa syrena oznaczała remis i rzuty karne. W nich goście okazali się lepsi, zwyciężając 5:4. Kacper Zacharski zdołał zatrzymać Leona Łazarczyka. Pozostali gracze trafili do siatki. Golkiper z Legionowa został bohaterem lidera Ligi Centralnej. W meczu wybronił blisko 20 rzutów. Inna sprawa, że zdecydowana większość z nich była kierowana w jego ciało.

KPR Legionowo powiększył przewagę nad Stalą Mielec, która po rzutach karnych przegrała ze Stalą Gorzów. W najbliższy weekend bialczanie wybiorą się na bój z wiceliderem. "Czeczeńcy" mają o dwa punkty więcej od naszych.

AZS AWF Biała Podlaska - KPR Legionowo 21:21 (11:10), k. 4:5
AZS AWF: Kwiatkowski 1, Wiejak, Adamiuk, Maksymczuk 1, Łazarczyk 1, Tarasiuk, Niedzielenko 9, Szendzielorz 5, Stefaniec, Mazur 2, Kozycz 2, Kandora, Antoniak, Lewalski, Baranowski, Wójcik.
KPR Legionowo: Zacharski, Szałkucki - Brzeziński 3, Klapka 2, Mehdizadeh, Lewandowski 6, Tylyutki, Didyk, Wołowiec 4, Chabior 6, Ciok.
Kary: 4 min. (Kozycz, Kandora) - 2 min. (Chabior).
Sędziowali: Fabryczny (Mysłowice), Rawicki (Katowice).