Franek i Irek ze złotem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportObfity koniec roku w sportach siłowych za zawodnikami Gaja Zalesie. Podopieczni Franciszka Szabluk, jak i sam trener, wywalczyli kolejne medale.

W Siedlcach odbył się Puchar Polski federacji XPC. Ireneusz Czupryn był bezkonkurencyjny w martwym ciągu. W kategorii wiekowej 60-64 lat i wagowej do 82,5 kg uzyskał 185 kg.

Również ze złota cieszył się Franciszek Szabluk, który wygrał konkurs wyciskania sztangi leżąc EQ w kategorii masters 60-64 lata i wagowej do 100 kg, uzyskując w najlepszym podejściu 220 kg. Piąte miejsce w martwym ciągu w kategorii open, 110 kg zajął Konrad Czupryn, który uzyskał 245 kg.

Szabluk wybrał się na Ukrainę, by wystartować w Pucharze Świata federacji GPC. W Odeesie wygrał w konkurencji wyciskania sztangi leżąc w swojej grupie wiekowej i wagowej. Uzyskał 165 kg bez sprzętu RAW oraz dodatkowo triumfował w kategorii open masters powyżej 40 lat. - Dziękuję za wielką pomoc Danielowi Tomaszukowi oraz firmie Edwood - mówi.

Nowy sezon rozpocznie się na dobre w ostatni weekend marca. Wówczas w Zalesiu odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym, wyciskaniu sztangi leżąc oraz w martwym ciągu. - Już dzisiaj zapraszam do Zalesie. Warto zarezerwować sobie te dni, by obejrzeć w akcji wielu zawodników i zawodniczek z naszej kraju oraz kilku krajów Europy - dodaje Szabluk.