Czy Podlasie przestawi Star? Renkowski: To beniaminek, ale tylko na papierze

Czy Podlasie przestawi Star? Renkowski: To beniaminek, ale tylko na papierze - Zdjęcie główne

Sport To już dzisiaj. O godz. 15:00 piłkarze z Białej Podlaskiej rozpoczną wyjazdowe spotkanie ze Starem Starachowice.

Przed tygodniem biało-zieloni wygrali 3:0 z Czarnymi Połaniec. - W piłce zawsze najważniejszy jest wynik, więc naturalnie po dwóch zwycięstwach nastroje są dobre. Jednak czy wygrywamy czy przegrywamy to zawsze pracujemy tak samo i robimy w tygodniu wszystko co w naszej mocy, żeby każdego dnia przygotowywać się do każdej fazy gry pod najbliższego rywala - mówi Artur Renkowski.

Przed jego zespołem mecz z beniaminkiem III ligi. - Ale tylko na papierze, bo mają w składzie wielu zawodników, którzy grali w wyższych ligach. To drużyna o wysokiej jakości. Szczególnie na własnej połowie będziemy musieli być uważni i realizować plan, żeby za często nie dopuszczać Star pod naszą bramkę, bo są tam bardzo konkretni. Nasi rywale na pewno mają swoje atuty w bocznych sektorach boiska i tam nie będziemy mogli zostawiać naszych zawodników samych tylko dobrze pracować systemowo, tak jak w poprzednim spotkaniu - dodaje.

W najbliższym spotkaniu w kadrze nie będzie zawieszonego za żółte kartki Krzysztofa Salaka. W kadrze z pewnością zabraknie kontuzjowanego Jarosława Kosieradzkiego i Dawida Nojszewskiego oraz dłużej pauzujących: Adriana Wnuka i Karola Domańskiego. Dobrą wiadomością jest powrót po kartkach Patryka Kapuścińskiego.

- Będziemy dążyć do tego, żeby obraz spotkania był podobny do tego, który rozegraliśmy ostatnio z Czarnymi Połaniec. Będziemy chcieli odbierać jak najwięcej piłek już na połowie przeciwnika, jednak tak jak zawsze będą różne momenty w meczu i kilka razy również cofniemy się niżej. W ofensywie mamy plan na mecz, jednak kluczowa do realizacji planu jest zawsze dyspozycja zawodników. Kilku graczy wchodzi na wyższy poziom niż do połowy rundy jesiennej i liczę, że to przełoży się na kolejne zdobyte bramki - kończy Renkowski.