Awans pływaków

Awans pływaków - Zdjęcie główne

SportNa pływalni zamojskiego MOSiR-u odbyła się przedostatnia runda Ligi Open województwa lubelskiego w pływaniu. W zawodach wzięło udział 246 zawodników z 17 klubów województwa, w tym 10 zawodników AZS AWF.

Podopieczni Bartłomieja Kargulewicza i Pawła Mielnika wywalczyli sześć medali (trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy), zajmując w klasyfikacji medalowej drugie miejsce, co przyczyniło się do awansu na czwartą lokatę w klasyfikacji punktowej po czterech rundach.

Najlepiej z reprezentantów AZS-u spisał się Wojciech Suszek, który wywalczył dwa złote medale: na 50 m stylem dowolnym - 24.42; 100 m stylem dowolnym - 53.63, co pozwoliło mu wywalczyć puchar najlepszego zawodnika zawodów. Po jednym medalu dorzucili: Jakub Wąsik - 100 m stylem grzbietowym - 58.20 (złoto), Patryk Ciećka - 200 m stylem klasycznym 2`27.95, Hubert Charewicz - 50 stylem dowolnym - 24.45 (srebro). Brązowy medal wywalczyła sztafeta 4 x 100 dowolnym w składzie (Charewicz, Ciećka, Wąsik, Suszek)

Bardzo udany występ zaliczyła również podopieczna Pawła Mielnika - Oliwia Silipicka, której oba starty zaowocowały nowymi rekordami życiowymi na 50 i 100 stylem dowolnym 29.54; 1`04.34. Skład drużyny oprócz wyżej wymienionych tworzyli: Jakub Klej, Marcin Muth, Tymoteusz Naworski, Jakub Król, Michał Makaruk, Michał Dołęzka.