17-latek bohaterem! Olimpia lepsza od Agrosportu (zdjęcia)

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Olimpia wygrała po raz szósty. Jabłonianie zdobyli sześć goli na boisku w Leśnej Podlaskiej.

Bohaterem spotkania był Kacper Gazda. 17-latek ustrzelił hat-tricka. Jest najlepszym strzelcem zespołu prowadzonego przez Bartłomieja Jaszczuka. - Zagraliśmy dobry mecz na ciężkim boisku Agrosportu. Jesteśmy w dobrej formie, a do tego gramy skutecznie. Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń, a przeciwnik nie postawił nam wielkich warunków - mówi Kamil Jaszczuk, gracz Olimpii.

Goście wygrywali po trafieniu głową Kamila Romaniuka po rzucie rożnym. Podwyższył Marcin Trubaj, uderzając z 18 metrów z rzut wolnego. Swojego pierwszego gola w meczu Kacper Gazda zdobył po dośrodkowaniu z rożnego i strzale z powietrza. Tuż przed przerwą na 4:0 podwyższył Kamil Jaszczuk, który skończył zgranie głową Gazdy uderzeniem z woleja z 13 metrów. Po przerwie w roli głównej wystąpił Gazda, który sfinalizował dłuższe podanie Wojciecha Milaniuka, a następnie dopełnił formalności po asyście Romaniuka.

Agrosport Leśna Podlaska - Olimpia Jabłoń 0:6 (0:4)
Bramki: Romaniuk 4`, Trubaj 20`, Gazda 33`, 53`, 65`, K. Jaszczuk 43`,
Olimpia: Pajdosz - Cholewa (65` M. Jaszczuk), Trubaj, B. Jaszczuk, W. Milaniuk (67` P. Burzec), Sałuch, K. Jaszczuk, Romaniuk (70` Potapczuk), Klimkowicz (80` K. Burzec), Gazda (72` Rykucki), Zarczuk (46` Wasilewski).

Skończą z Niwą
W niedzielę o godz. 11:00 ostatni mecz w rundzie.
Jabłonianie podejmą Niwę Łomazy, która ma chrapkę na walkę o mistrzostwo i awans. Z kolei Agrosport zmierzy się z Red Sielczyk.