Reklama

Nowe oferty pracy w Białej Podlaskiej. Sprawdź, gdzie szukać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe oferty pracy w Białej Podlaskiej. Sprawdź, gdzie szukać - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Biała Podlaska to średniej wielkości miasto na Lubelszczyźnie. Jest czwartym co do wielkości miastem w regionie, co wpływa na tutejszy rynek pracy. Biała Podlaska jest także ważnym węzłem komunikacyjnym, dlatego wielu mieszkańców decyduje się na pracę poza rodzinnym miastem. Jakiej pracy szukać w Białej Podlaskiej i okolicach?

Reklama

Dobra praca – Biała Podlaska i wskaźniki bezrobocia

Choć ofert pracy nie brakuje ani w Białej Podlaskiej, ani w jej okolicach, to warto przyjrzeć się tutejszemu rynkowi pracy. Na wzrost bezrobocia ogromny wpływ miała pandemia COVID-19, której stan ogłoszono w marcu 2020 roku.

Jak pokazują wyliczenia Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej, tuż przed pandemią, czyli w lutym 2020 roku, w mieście bez pracy pozostawało 10,0% osób w wieku produkcyjnym. Dla porównania ten wskaźnik dla całej Polski wyniósł 5,5%, dla województwa lubelskiego – 7,7%, a dla powiatu bialskiego – 9,6%.

Rok później, czyli w lutym 2021 roku, statystyki dotyczące hasła ‘praca Biała Podlaska’ wskazywały na jeszcze trudniejszą sytuację. Wówczas bez pracy w mieście pozostawało 11,2% osób aktywnych zawodowo, a w powiecie – 10,7%. To wyniki znacznie gorsze niż wskaźniki dotyczące Lubelszczyzny i całego kraju, które pokazywały wówczas bezrobocie na poziomie odpowiednio 8,5% oraz 6,5%.

Obecnie widać wyraźny spadek liczy osób bez pracy. Biała Podlaska w czerwcu 2022 roku charakteryzowała się bezrobociem na poziomie 8,1%. W powiecie bialskim w tym okresie nie było zatrudnionych 8,3% mieszkańców zdolnych do pracy, na Lubelszczyźnie – 6,6%, a w kraju – 4,9%.

Praca w Białej Podlaskiej – średnia płaca i najpopularniejsze oferty

Satysfakcja z wykonywanych obowiązków i pensja na zadowalającym poziomie to dwa najważniejsze czynniki spośród wielu, które zazwyczaj bierzemy pod uwagę, decydując się na zmianę miejsca pracy. O ile powierzone Ci obowiązki zależą od Twojego wykształcenia i doświadczenia, o tyle na wysokość wynagrodzenia mogą wpłynąć Twoje zdolności negocjacyjne.

Jak pokazują statystyki, średnia pensja w 2021 roku w Białej Podlaskiej była równa 3728 zł. Dla porównania przeciętne polskie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w 2021 roku (tzw. średnia krajowa) była o ponad 2000 zł wyższa – wyniosła 5889,84 zł.

Jeśli szukasz pracy na pełen etat albo pracy dodatkowej, przejrzyj ogólnodostępne statystyki i oferty pracy z propozycjami finansowymi dla osób o podobnym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. Takie informacje dadzą Ci wyraźny obraz tego, jakie oczekiwania finansowe możesz zadeklarować w trakcie rekrutacji.

Gdzie możesz szukać pracy na pełen etat w Białej Podlaskiej? W mieście działa kilka dużych zakładów przemysłowych, głównie z branży budowalnej, tekstylnej i samochodowej. Tutejsi pracodawcy chętnie rekrutują m.in. sprzedawców i doradców klienta. W sklepach można znaleźć i pracę na pełen etat, i pracę dodatkową. Nie brakuje również ofert pracy dla budowlańców i kierowców samochodów ciężarowych. Przedstawiciele obu grup mogą starać się o zatrudnienie w Białej Podlaskiej albo odpowiedzieć na ogłoszenie rekrutacyjne, które dotyczy pracy w zawodzie, ale poza granicami naszego kraju, np. w Niemczech.

Zainteresowaniem pracodawców cieszą się również magazynierzy i pracownicy produkcyjni, a także pracownicy ochrony i osoby chętne do założenia ajencji firm kurierskich. W Białej Podlaskiej możesz liczyć także na prace sezonowe, np. jako pomoc w sklepie w jednej z bialskich galerii handlowych. Najciekawsze oferty pracy sprawdź na Gowork.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy