Reklama

Żmijan i Sosnowski krytykują PiS za zmarnowane 4 lata

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Maciej Maciejuk

Żmijan i Sosnowski krytykują PiS za zmarnowane 4 lata - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Poseł Stanisław Żmijan oraz bialski radny Wojciech Sosnowski, obaj politycy PO, skrytykowali działania rządu w sprawie walki z suszą i wirusem afrykańskiego pomoru świń. Nie szczędzili też krytycznych słów w sprawie rozwoju infrastruktury na terenie Białej Podlaskiej.

Kilka miesięcy temu poseł Stanisław Żmijan informował o potężnych nagrodach finansowych, jakie otrzymał minister rolnictwa, Krzysztof Jurgiel oraz jego współpracownicy. Problemy rolników jednak zostały.
Mniejsze zyski
– Dzisiaj ministra już nie ma, ale nasze rolnictwo naznaczone jest długofalową suszą. Podano informacje, że ponad 60% upraw rolnych zostało dotkniętych suszą, to ponad 6 mln ha w całej Polsce. Zyski z tego powodu będą niższe o ponad 15%. Rolnicy po raz kolejny są rozgoryczeni i rozczarowani, że nikt z rządzących nie zajmuje się ich problemami, a jeśli już, to pomoc przychodzi bardzo powoli – mówi poseł PO.
Nowy minister rolnictwa, Krzysztof Ardanowski ogłosił, że od 14 września rolnicy będą mogli składać wnioski o rekompensaty z powodu suszy. Dotyczy to jednak tych osób, których straty są w wysokości 70%.
– A co z tymi którzy mają szkody od 30 do 70%? Rolnicy natychmiast potrzebują pieniędzy, by przygotować uprawy pod przyszłe zasiewy. Susza trwa od kilku miesięcy, a dopiero we wrześniu można składać wnioski o rekompensaty – tłumaczy Żmijan.
 
 
 (...)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE