Reklama

Zmarł 83-latek z Poznania. Dwa nowe zakażenia w województwie

Opublikowano:
Autor:

Zmarł 83-latek z Poznania. Dwa nowe zakażenia w województwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u dwóch osób z Lublina. Tymczasem mamy kolejną ofiarę choroby COVID-19 w kraju.

W sobotę, 9 maja, rzecznik wojewody lubelskiego poinformowała o wykryciu dwóch kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Chodzi o mężczyznę i kobietę w przedziale wiekowym 21-40 lat, oboje to mieszkańcy Lublina. Osoby są w stanie dobrym i zakaziły się poprzez styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono dotąd badaniami laboratoryjnymi 385 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 245 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.
Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano o kolejnych 144 zdiagnozowanych zakażonych koronawirusem w całym kraju. Nowe przypadki są z województw: śląskiego (81), dolnośląskiego (19), wielkopolskiego (15), małopolskiego (9), świętokrzyskiego (8), warmińsko-mazurskiego (3), opolskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubelskiego (2) oraz kujawsko-pomorskiego (1).
Jednocześnie odnotowano 777 zgon w kraju z powodu choroby COVID-19, wywoływanej zakażeniem koronawirusem. Ofiarą jest 83-letni pacjent hospitalizowany w Poznaniu. "Chory miał choroby współistniejące" - zaznacza Resort Zdrowia.
Dotychczas w Polsce odnotowano łącznie 15510 zakażeń koronawirusem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE