Jak przyznaje chodziła na wszystko, co było związane z tańcem. Uczyła się każdego możliwego stylu, aż do końca liceum. W czasach szkoły średniej dojeżdżała do Białej Podlaskiej na zajęcia w Klubie Tańca Towarzyskiego "Aida". Później skończyła studium o specjalności choreografia oraz 3-letni Państwowy Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o specjalności Taniec Towarzyski, a także Nauczanie Wczesnoszkolne z Arteterapią ("leczenie przez sztukę") i studia magisterskie. Ma też przygotowanie do pracy sędziego tańca towarzyskiego, ale dodaje, że to nie jest zajęcie dla niej. W wieku 19 lat, jeszcze studiując, założyła swoją pierwszą wymarzoną grupę taneczną "FLESZ". Podsumowuje:
Tak to się zaczęło i szczęśliwie trwa do dziś.
Hip hop, jazz, funk, popping i wiele więcej
Wyjaśnia, iż jej wychowankowie mają różne preferencje stylu jaki tańczą, jedni lepiej czują się w hip hopie, inni w tańcu współczesnym, jeszcze innym bardziej pasuje towarzyski. Jednak podkreśla zalety tańca nowoczesnego:
Daje szeroki wachlarz możliwości, można ze sobą łączyć wiele technik, których bazą jest funk i jazz, będzie tu hip hop, a po nim popping, locking, funk, poza tym electric boogie, breakdance, disco dance, dancehall, house Dance i afro dance. Zaznacza, że jej zdaniem, dlatego jest tak ciekawy dla dzieci i młodzieży.
Jej podopieczni tańczą najchętniej do najnowszych hitów, do tego, co śpiewają ich idole, ale Magdalena Wieczorek stara się wyszukiwać też różne ciekawe utwory sprzed kilku lat, które mają coś w sobie takiego, że chce się ich słuchać ciągle, które porywają do tańca niezależnie od wieku i panującej mody. Dodaje:
To naprawdę się sprawdza.
Uczniowie Magdaleny Wieczorek mają od 5 lat od 70. Większość tańczących to dziewczynki, ale jest także kilku chłopców, którzy świetnie sobie radzą i należą do grupy w przedziale wiekowym od 5-8 lat. Trenerka z dumą dodaje:
Mam też panów w grupie seniorów, są w znakomitej formie, jak cała grupa zresztą, tryskają energią większą niż niejeden 18-latek.
Częste wyjazdy na przeglądy i konkursy
Zajęcia nie odbywają się tylko w jednym miejscu, tancerze raz w miesiącu jeżdżą na akrobatykę, gdzie 3 instruktorów przygotowuje występujące grupy do trudnych elementów akrobatycznych. Oprócz tego uczestniczyli w różnych warsztatach tanecznych z projektów pisanych przez stowarzyszenia i MOK.
Także Magdalena Wieczorek organizuje warsztaty choreograficzne z tancerzami przy okazji Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych. Jej uczniowie biorą udział w różnych konkursach. Co roku jeżdżą do Łosic na Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego, gdzie, w poprzednich latach zajęli III, a później II miejsce w kategorii hip hop dorośli. Występują też w Białej Podlaskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego i Współczesnego. A poza tym uczestniczyli w Prezentacjach Tanecznych: "W kręgu nie tylko disco". Podopieczni Magdaleny Wieczorek, co roku, od początku istnienia grupy tanecznej startują też w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Terespolu, który ma zasięg wojewódzki. Brali też udział w konkursie tańca hip hop, w Międzyrzecu Podlaskim, a także w Bialskich Talentach, gdzie uplasowali się w finale na 5. miejscu z 80 startujących w tamtej edycji.
Za osiągnięcia w tańcu pojechali na międzynarodowe spotkania grup tanecznych z dziesięciu krajów do Niemiec w 2010 roku, reprezentowali tam powiat bialski, i wraz z grupą ze Zbuczyna - Polskę.
W białych sukienkach w ultrafiolecie
Przeważnie każda grupa opanowuje jeden lub dwa układy w ciągu dziesięciu miesięcy. Wieczorek tłumaczy:
Kiedy mamy jakieś dodatkowe przedsięwzięcia, na specjalne okazje, to wówczas więcej pracujemy. Niekiedy w tańcu używają rekwizytów, np. zapalonych lampek, kiedyś taniec odbywał się w ciemnościach, przy ultrafiolecie w białych sukienkach.
Instruktorka Wieczorek prowadzi grupy kilkunasto- i kilkudziesięcioosobowe. Najstarsza grupa zwykle ma najmniejszy skład, gdyż co roku ktoś wyjeżdża do liceum lub na studia. Najmłodsze 5-8-latki zaczynają od składów 40-osobowych.
Wieczorek tłumaczy: - Potem zostają najbardziej wytrwali oraz najbardziej zapaleni. W grupie 18+ jest 8-10 osób, a grupie seniorów tańczy kilkanaście, są momenty, że i dwadzieścia. Najmłodsza formacja 5-8-latki ćwiczą jedną godzinę tygodniowo, starsi trenują półtorej godziny lub dwie, dorośli tańczą przez godzinę, a seniorzy mają trzydziestominutowe zajęcia. Opłata za lekcje tańca nowoczesnego jest w formie wpisowego i wynosi 50 złotych za semestr.
Obecnie Magdalena Wieczorek uczy sześć grup wiekowych: 5-8 lat, 9-12 lat, 13-15, 16-18, 18+ i seniorzy.
Zachęca do uczestnictwa w prowadzonych przez siebie zajęciach:
Można przyjść bez uprzedzenia, często mówię do tych, którzy przyszli tylko popatrzeć, by zdjęli buty i zaczęli tańczyć z nami.