Reklama

Więcej wiernych w kościołach, więcej pasażerów w autobusach

Opublikowano:
Autor:

Więcej wiernych w kościołach, więcej pasażerów w autobusach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Władze kraju podwyższyły limity dotyczące liczby wiernych mogących przebywać jednocześnie w kościołach i środkach transportu.

Pojemniejsze kościoły

Już od najbliższej niedzieli, 17 maja, zmniejszone zostaną również restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Podczas mszy lub innego obrzędu na jednego uczestnika musi przypadać 10 mkw. powierzchni budynku. Dotychczas na jedną osobę przypadało 15 mkw. budynku.
 
Sprawniejszy transport

Od najbliższego poniedziałku, 18 maja, podwyższony zostanie limit pasażerów w środkach transportu publicznego, np. w autobusach. Decyzję, czy skorzystać z tej opcji, podejmą zarządzający transportem publicznym.
Do pojazdu będzie mogło wejść tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących (tak jak obecnie) lub tylu, ile wynosi 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (w tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna).

Oficjalny Serwis Rzeczypospolitej Polskiej podaje przykład, jak to będzie funkcjonować w praktyce.

"Jeżeli w autobusie jest 30 miejsc siedzących i 70 stojących (czyli w sumie 100), to równocześnie może nim jechać 30 osób. Przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Do tej pory do takiego autobusu mogło wejść 15 osób" - czytamy na stronie internetowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE