Reklama

Według pani prezes to niepotrzebne mieszanie ludziom w głowach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marek Pietrzela

Według pani prezes to niepotrzebne mieszanie ludziom w głowach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Biała Samorządowa po raz kolejny ma zastrzeżenia do rządowego programu Mieszkanie Plus. Prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej odpiera zarzuty i zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem.

- Z naszych informacji Zakład Gospodarki Lokalowej nadal poszukuje lokatorów, mimo że zapewniano, iż nie ma się o co martwić i nie powinno być problemów. Poza tym chodzi o umowy w sprawie dojścia do własności. W lipcu przyjechał wiceminister, który obiecywał, że umowy będą 6 sierpnia. Dzisiaj jest 2 października, a tych umów nie ma - mówi Bogusław Broniewicz, prezes Białej Samorządowej.

Według informacji Białej Samorządowej, umowy będą gotowe od nowego roku, a czynsz wzrośnie o 5 zł za metr kwadratowy.

- Nie zgadzamy się na takie okłamywanie mieszkańców. Duża grupa osób obecnie nie jest w komfortowej sytuacji. Trzeba w tej sprawie rozliczyć rządzących - mówi Broniewicz.

Bernadeta Puczka, prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej podkreśla jednak, że lokatorzy otrzymali już do zapoznania się aneksy do umów "z dojściem do własności". Samo podpisanie umów zależne jest od założenia ksiąg wieczystych dla poszczególnych lokali. W tym momencie sąd założył 59 ksiąg wieczystych. Prezes ZGL zapewnia, że do końca tego roku wszystkie umowy z dojściem do własności będą podpisane w kancelariach notarialnych

 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE