Reklama

Warszawska wkrótce będzie odnowiona w całości

Opublikowano:
Autor:

Warszawska wkrótce będzie odnowiona w całości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Bialski magistrat przymierza się do zakończenia modernizacji ulicy Warszawskiej. Umowa na ostatni odcinek została już podpisana.

Przypomnijmy, że obecnie trwają prace nad drugim odcinkiem ul. Warszawskiej. Ich koszt to ponad 13 mln zł, z czego 8 mln zł wsparcia miasto otrzymało z Funduszu Dróg Samorządowych. Odcinek będzie gotowy w połowie sierpnia.

W ubiegłym tygodniu podpisano umową na modernizację ostatniego już odcinka ulicy, pomiędzy posesją 65 A do skrzyżowania z drogą krajową, czyli obwodnicą miasta. Jej koszt wynosi ponad 9  mln zł, z czego dofinansowanie - ponownie z FDS - opiewa na kwotę 6,7 mln zł. To 1,4 km drogi. Oprócz całkiem nowego asfaltu, zbudowany zostanie także ciąg pieszo-rowerowy, przejścia dla pieszych, cztery zatoki autobusowe, zjazdy do posesji oraz kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Termin wykonania inwestycji to listopad br. Realizuje ją bialska firma Trans-Bet.
- To kolejny element prowadzonej przez nas inwestycyjnej ofensywy. Ulica Warszawska to jedna z pięciu dróg, które wspólnie z Radą Miasta zapisaliśmy w obiecanej przez ze mnie projekcji planu budowy dróg - mówi prezydent Michał Litwiniuk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE