Reklama

W trakcie odprawy celnej zasnął za kierownicą ciężarówki. Miał ponad 3 promile

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łecznej

W trakcie odprawy celnej zasnął za kierownicą ciężarówki. Miał ponad 3 promile - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca ciężarowego volvo, który zgłosił się do odprawy celnej w miejscowości Koroszczyn. Mężczyzna był tak silnie zamroczony alkoholem, że w trakcie odprawy zasnął za kierownicą ciężarówki, a obudzony ledwo trzymał się na nogach i nie wiedział, gdzie się znajduje. Okazał się także, że wcześniej wyjeżdżając z pobliskiego parkingu, uszkodził szlaban. 40-latek trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Wczoraj po południu dyżurny terespolskiego komisariatu przyjął  telefoniczne zgłoszenie od celników pracujących na terminalu odpraw celnych samochodów ciężarowych w Koroszczynie o podejrzanie zachowującym się kierowcy jednej z ciężarówek. Mężczyzna w trakcie odprawy celnej zasnął w kabinie ciężarówki przy włączonym silniku. Celnicy wyczuli od niego woń alkoholu.

Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi. W kabinie ciężarowego volvo, w oparach alkoholu, zastali 40-letniego obywatela Białorusi, który twardo spał. Obudzony mężczyzna ledwo trzymał się na nogach i nie wiedział, gdzie się znajduje. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili ponadto, że przed zgłoszeniem się do odprawy, wyjeżdżając z pobliskiego parkingu, mężczyzna uszkodził szlaban.

40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali mu już prawo jazdy. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane czynności procesowe.

Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Pijany kierowca musi się liczyć również z dotkliwą karą finansową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE