Reklama

W Starym Bublu szykuje się rzeź drzew

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

W Starym Bublu szykuje się rzeź drzew - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Gmina Janów Podlaski: Zarząd Dróg Powiatowych chce wyciąć kilkadziesiąt drzew w Starym Bublu, zebrał pod wnioskiem podpisy 110 mieszkańców. "Zamieszanie robi" 2 lub 3 letniskowców - uważa sołtys Marcin Majewski.

O ratowanie przed wycinką kilkudziesięciu drzew: lip, jarzębin, klonów i czeremch apelował rok temu Jarosław Koziara, lubelski artysta performer z Fundacji Latająca Ryba, która od kilku lat organizuje w najbliższej okolicy Landart Festiwal, międzynarodowe warsztaty z udziałem twórców sztuki ziemi. W tym roku byli nawet goście z Japonii. Uczestnicy zachwycają się malowniczym krajobrazem Bubla i okolic. Przydrożna aleja drzew jest ważnym elementem tego krajobrazu. 

Po burzy medialnej sprawa ucichła. Drogowcy wycofali się, tłumacząc że to tylko inwentaryzacja (miłośników nadbużańskiej przyrody zaniepokoiło wówczas znakowanie drzew przy drodze). Przeczekali i nie odpuścili. Machina ruszyła. Jak się dowiedzieliśmy, o zgodę na wycinkę kilka tygodni temu wystąpił Zarząd Dróg Powiatowych. - Od roku nic się nie zmieniło. To mieszkańcy proszą o usunięcie drzew, bo zagrażają im, ich budynkom, rowerzystom ze szlaku Green Veloo - mówi Artur Rogulski, zastępca dyrektora ZDP. Jednak to nie mieszkańcy wystąpili oficjalnie w tej sprawie... Z tego, co mówi Marcin Majewski, sołtys Bubla Starego wynika, że to drogowcy pojawili się we wsi i zaczęli zbierać podpisy wśród mieszkańców. On w imieniu mieszkańców nigdzie w tej sprawie oficjalnie nie występował. Sołtys nie zaprzecza przy tym, że większość mieszkańców jest za usunięciem drzew. On sam też jest za tym i nie widzi większego problemu. - W większości są to stare, spróchniałe drzewa i mogą narobić szkód - uzasadnia
 
 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE