Reklama

Usłyszeli zarzuty kuplerstwa

Opublikowano:
Autor:

Usłyszeli zarzuty kuplerstwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Bialscy policjanci zatrzymali 39-letnią mieszkankę miasta oraz jej 31-letniego znajomego podejrzanych o kuplerstwo, czyli zachowanie polegające na ułatwianiu innej osobie uprawiania prostytucji.

Do tego procederu miało dochodzić już od połowy ubiegłego roku na terenie powiatu bialskiego i łukowskiego. Wobec obydwojga prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego bialskiej komendy pracowali nad sprawą dotyczącą ułatwiania innym osobom uprawiania prostytucji, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy wynajmowali mieszkania na terenie Białej Podlaskiej, jak też Łukowa, które podnajmowane były kobietom wykorzystującym je do uprawiania prostytucji. Za wynajęcie mieszkań pobierali wcześniej określoną opłatę. Ogłoszenia wynajmu mieszkań "na doby i godziny" umieszczane były na portalach internetowych. Do procederu dochodzić miało już od połowy ubiegłego roku.

Do sprawy zatrzymana została 39-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej oraz jej 31-letni partner. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Teraz może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE