Reklama

Spotkali się ze znajomym, bo „nie zamierzają respektować wprowadzonych ograniczeń”

Opublikowano:
Autor:

Spotkali się ze znajomym, bo „nie zamierzają respektować wprowadzonych ograniczeń” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wysokimi mandatami ukarani zostali wczoraj dwaj bialczanie w wieku 36-41 lat. Bracia postanowili spotkać się na terenie miasta ze swoim znajomym. Apelujemy by bezwzględnie ograniczyć opuszczanie swoich domów do niezbędnego minimum. Nieodpowiedzialne zachowanie zwiększa ryzyko zarażenia i w konsekwencji przeniesienia choroby na bliskie nam osoby.

Funkcjonariusze bialskiego garnizonu każdego dnia sprawdzają czy wprowadzone przepisy mające na celu walkę z koronawirusem egzekwowane są przez mieszkańców powiatu. Mundurowi nie tylko sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie domowej, przebywają pod wskazanym adresem, podczas patroli apelują do mieszkańców, aby w trosce o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo swoich bliskich pozostali w domach. Wyjścia na zewnątrz natomiast ograniczyli do absolutnego minimum określonego przepisami.

   Mundurowi kontrolują też przestrzeganie przez mieszkańców wprowadzonych środków zapobiegawczych, mających ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Jednak nie wszyscy mieszkańcy stosują się do apeli mundurowych, jak też obowiązujących aktów prawnych.

   Wczoraj około godz. 19.00 policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli na ul. Romana Dmowskiego w Białej Podlaskiej trzech stojących mężczyzn. Jednej z nich w związku z popełnionym wykroczeniem został pouczony. Dwaj natomiast oświadczyli, że nie obchodzą ich przepisy i nie zamierzają respektować wprowadzonych ograniczeń. Nie chcieli też podać mundurowym swoich danych osobowych. Policjanci szybko ustalili, że są to dwaj bracia w wieku 36-41 lat.

   Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Podkreślić należy, że wyciąganie konsekwencji w postaci nakładanych mandatów karnych  czy kierowania wniosków do sądu jest ostatecznością stosowaną w przypadku rażącego lekceważenia przepisów. Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy mają na celu zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. To jest najważniejsze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE