reklama

Rozbudowa szkoły w Sielczyku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Anna Chodyka

Rozbudowa szkoły w Sielczyku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaRozpoczęła się rozbudowa Społecznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza, która mieści się w Sielczyku. 15 marca zostało poświęcone przez ks. Daniluka miejsce, w którym stanie nowy budynek. Prezes stowarzyszenia opiekującego się placówką Małgorzata Siedlecka wbiła pierwszy szpadel.

W nowej części o powierzchni 800 metrów kw. powstaną cztery sale lekcyjne, a także podpiwniczenie, w którym będą znajdować się pomieszczenia przeznaczone do rekreacji i sanitariaty. Aby ukończyć budowę, szkoła planuje wzięcie kredytu wysokości 300 tys. zł.

Pomogą także osoby życzliwe, które będą finansowo wspierać placówkę w realizacji projektu - mówi dyrektor szkoły Bożena Szyc.

O datki zostali też poproszeni rodzice dzieci uczących się w szkole.

Lokal do użytku ma być oddany we wrześniu tego roku. Prace budowlane są prowadzone przez lokalne firmy, należące do rodziców uczniów szkoły. Zostały wybrane, gdyż zaproponowały preferencyjne ceny. Przebudowa poprawi komfort nauczania, a także zwiększy możliwość naboru uczniów. Obecnie w szkole uczy się 93 dzieci, a w przedszkolu 80. Pochodzą nie tylko z Białej Podlaskiej, ale też z Dokudowa, Czosnówki czy Konstantynowa.

To nasze marzenie, które teraz się ziszcza, jednak wiemy, że to trudna inwestycja wymagająca od nas wielu nakładów, jednocześnie finansowych, a także pomocy lokalnego społeczeństwa i osób, które dobrze nam życzą i nas wspierają, dlatego jestem przekonana, iż poradzimy sobie z tym wyzwaniem i zakończy się ono całkowitym sukcesem - mówiła dyrektor szkoły Bożena Szyc.

Prezes Podlaskiego Stowarzyszenia "Dobra Szkoła" Małgorzata Siedlecka wyjaśniła:

Dostaliśmy budynki, które tu funkcjonowały od Urzędu Miasta, i dbamy o nie, zawsze w nie inwestowaliśmy, nawet wtedy, kiedy mieliśmy umowę użyczenia z ratuszem, troszczyliśmy się o wyposażenie tej szkoły i dalej będziemy to robić. Coraz więcej młodych ludzi przeprowadza się do Sielczyka, osiedle się rozrasta, więc uważamy, że placówka nie ma prawa zamykać się o godz. 15, ale ma tętnić życiem i taka jest nasza idea.

Dyrektor Szyc dodała:

Przede wszystkim nasze stowarzyszenie powstało dlatego, żebyśmy mogli zatrzymać nasze dzieci, a jednocześnie to miejsce, w którym my mieszkamy, chcemy by otwierało się, np. na osoby starsze, które będą mogły korzystać z naszego zaplecza lokalowego, by np. przeprowadzić warsztaty z szycia czy inne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo