Reklama

Ropociąg już w planie zagospodarowania przestrzennego gminy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Beata Malczuk

Ropociąg już w planie zagospodarowania przestrzennego gminy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Odcinek rurociągu naftowego Brody-Adamowo będzie przebiegał od strony gminy Łomazy przez obręb miejscowości Młyniec, Sławacinek Nowy, Jaźwiny, Styrzyniec, Sitnik, Sycyna, Łukowce do granicy z gminą Leśna Podlaska.

Na ostatniej w tej kadencji sesji radni Gminy Biała Podlaska przyjęli zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego umożliwiające budowę rurociągu naftowego. Realizacja ma się rozpocząć w 2021 roku. Rolnicy otrzymają odszkodowania, a samorząd podatek do swojego budżetu. - Oby tylko te plany wyszły - komentowali radni. Sergiy Skrypka, przedstawiciel  międzynarodowej firmy Sarmatia reprezentującej inwestora zapewniał, że wszystko jest na dobrej drodze.
Odcinek rurociągu naftowego Brody - Adamowo będzie miał długość 22,65 km i będzie przebiegał od strony gminy Łomazy przez obręb miejscowości Młyniec, Sławacinek Nowy, Jaźwiny, Styrzyniec, Sitnik, Sycyna, Łukowce do  granicy z gminą Leśna Podlaska. 
- Tylko w Młyńcu jest taka sytuacja, że strefa ochronna zahacza o działkę z budynkami, poza tym rurociąg przebiega przez lasy i grunty rolne - mówiła Aleksandra Wiśniewska, autorka zmian w miejscowym planie, prezentując na mapie przebieg ropociągu.
 
 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE