reklama

Prestiż wprowadzenia "krokodylków"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marek Pietrzela

Prestiż wprowadzenia "krokodylków" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaW Białej Podlaskiej zaczyna się decentralizacja administracji publicznej w Polsce. Zapoczątkowało ją w sobotę symboliczne otwarcie wydziału zamiejscowego Biura Elektronicznego Poboru Opłat Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w biurowcu przy ul. Brzeskiej.

Po zabiegach bialskiego prezydenta Dariusza Stefaniuka i wsparciu m.in. senatora Grzegorza Biereckiego zapadła decyzja o utworzeniu w mieście nad Krzną 20 nowych stanowisk pracy w Inspekcji Transportu Drogowego.

Alvin Gajadhur, główny inspektor transportu drogowego, występując podczas bialskiej uroczystości zaznaczył, że jest bardzo zadowolony, że aż 350 osób zgłosiło się do naboru na 20 miejsc pracy.

- To osoby z wyższym wykształceniem, z bogatym doświadczeniem - zaznaczył. Dodał, że w Warszawie trudno o taki dobór kadr, gdyż tam do konkursu zgłasza się zaledwie 4-5 osób na jedno miejsce. Inspekcja będzie się rozwijała, ma wiele zadań. Uszczelniamy system podatkowy płatnych odcinków dróg. Otwarcie wydziału wpisuje się w program aktywizacji ściany wschodniej. Rząd PiS dąży, aby na takich terenach powstały wydziały inspekcji. Mam nadzieję, że bialski wydział będzie się rozwijał i za jakiś czas zwiększy zatrudnienie - zapowiedział szef ITD. 

Aktywizacja Polski Wschodniej

Przybyły tam minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk, potwierdził, że chodzi o aktywizację Polski Wschodniej.

Przypomniał inne decyzje centralne, w tym rządowe korzystne dla Białej Podlaskiej i regionu.

- Jestem przekonany, że w 2024 r. pojedziemy autostradą A-2 do Białej Podlaskiej – zapowiedział zauważając, że nastąpi to dzięki "bardzo śmiałej decyzji rządu zmiany zakresu budowy dróg krajowych" i zwiększaniu nakładów na te inwestycje ze 109 mld zł do 135 mld zł.

- Determinacja rządu PiS oraz Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do tego, że zapewnione jest finansowanie drogi Via Carpatia. W sąsiedztwie Białej Podlaskiej będzie ta droga krzyżować się z A-2. To będzie oznaczać, że ten region będzie jednym z kluczowych na wschodzie kraju - minister dawał nadzieję. Podkreślił też, że podpisana niedawno umowa na realizację III etapu linii kolejowej Warszawa-Terespol gwarantuje, że w 2020 r. na tej trasie pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z maksymalną prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h.

Dobra zmiana w Białej Podlaskiej

Minister szczególnie dziękował za zaangażowanie i "asertywność" prezydentowi Dariuszowi Stefaniukowi oraz senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu i posłowi Janowi Szewczakowi. Były też odwzajemnione podziękowania, oklaski i uznanie ważnych ról gości (w tym też wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka) w przedsięwzięciach na rzecz Białej Podlaskiej. Mówcy pamiętali też o przypomnieniu sukcesów politycznych i gospodarczych prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło.  

- Coś co zaczyna się w Białej Podlaskiej jest dobrą zmianą, która, mam nadzieję, będzie dotyczyć wielu regionów w Polsce. Będzie realizowana koncepcja lokalizowania wielu instytucji administracji publicznej poza Warszawą i poza wielkimi aglomeracjami. Przed wyborami samorządowymi Jarosław Kaczyński powiedział "dlaczego dobra zmiana ma nie zacząć się w Białej Podlaskiej" - przypomniał Grzegorz Bierecki. Dodał, że także w tym mieście ruszał krajowy program "Mieszkanie +".

W słowie wstępnym prezydent Dariusz Stefaniuk podkreślił, że utworzenie wydziału ITD w Białej Podlaskiej wzmacnia prestiż miasta. - Panie ministrze, liczymy na więcej - zaapelował do szefa resortu infrastruktury.

Pierwsze poświęcenie biurowca

Podczas wypowiedzi do dziennikarzy prezydent przyznał, iż bezrobocie w jego mieście wynosi ponad 12 proc., a w Warszawie 2,2 proc. 20 dodatkowych miejsc pracy nie rozwiązuje nawet w procencie bialskich problemów z zatrudnieniem tysięcy osób, lecz może stanowić początek dalszych osiągnięć.

Po odsłonięciu przez polityków nowej tablicy Biura Elektronicznego Poboru Opłat GITD, następnie ks. dziekan Marian Daniluk pobłogosławił i poświęcił siedzibę nowego wydziału, czyli biurowiec przy ul. Brzeskiej, który powoli już zaczyna się rozsypywać po ponad 30 latach eksploatacji. - Przypuszczam, że ten budynek nie był jeszcze święcony. To i będzie poświęcony - powiedział z uśmiechem ksiądz.

Po zwiedzeniu pomieszczeń biura na czwartym piętrze biurowca, następnie goście z prezydentem złożyli kwiaty pod pomnikiem Marii i Lecha Kaczyńskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo