Reklama

Poznaj 5 najważniejszych zalet leasingu samochodowego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sylvain Robin

Poznaj 5 najważniejszych zalet leasingu samochodowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Potrzebujesz pojazdu firmowego i rozważasz zewnętrzne formy finansowania? Zwróć uwagę na leasing samochodowy, który cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Rosnące od lat zainteresowanie wynika z wielu możliwych do osiągnięcia korzyści – poznaj te najważniejsze.

1. Brak konieczności angażowania środków własnych

Nabycie fabrycznie nowego auta może być dla mniejszych przedsiębiorstw sporym wydatkiem. Leasing samochodowy pozwala tego uniknąć. Wiele firm leasingowych oferuje usługi finansowania przy opłacie wstępnej już od 0%. Nie trzeba więc mieć dużych środków na start, aby móc użytkować samochód.

2. Zachowanie płynności finansowej

Minimalna opłata wstępna, miesięczne raty dostosowane do kondycji przedsiębiorstwa oraz stałe koszty, dzięki którym nie zaskoczy Cię żaden wydatek –wszystko to pomaga zachować płynność finansową i uniknąć zatorów płatniczych.

Dodatkowo jeśli wybierzesz np. Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy oferowany przez Toyota Leasing, możesz liczyć na dużo niższe raty – nawet o 60% w porównaniu ze standardową ofertą. Tego rodzaju leasing samochodowy polega na tym, że przedsiębiorca spłaca jedynie tę część wartości auta, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości w okresie trwania umowy leasingowej.

3. Możliwość użytkowania nowych samochodów na gwarancji producenta

Leasing to forma finansowania, w przypadku której przedsiębiorca nie musi decydować się na wykup pojazdu – może z niego zrezygnować i zaciągnąć kolejny leasing. Dzięki temu możliwe jest użytkowanie samochodów będących stale na gwarancji producenta,co zwiększa przewidywalność kosztów związanych z bieżącą eksploatacją.

4. Optymalizacja podatkowa

Wzięcie auta w leasing niesie za sobą także wiele korzyści podatkowych – pozwala na zmniejszenie zobowiązań wobec urzędu skarbowego. Zgodnie z przepisami w koszty uzyskania przychodu można wliczyć:

  • całą ratę leasingową,
  • opłatę wstępną,
  • wydatki związane z eksploatacją pojazdu.
Należy jednak podkreślić, że użytkowanie auta w cyklu mieszanym (na potrzeby służbowe i prywatne) od 1 stycznia 2019 roku będzie się wiązało z możliwością odliczeń w wysokości 75%. W przypadku korzystania z pojazdów wyłącznie w celach służbowych będzie można odliczyć 100% wydatków.

5. Dostępność usług dla nowych przedsiębiorców

Chociaż kredyty samochodowe dla nowych przedsiębiorców znajdują się w ofercie kilku banków, uzyskanie leasingu jest dużo łatwiejsze. Każda firma – niezależnie od stażu w branży – ma szansę na tę formę finansowania.

Leasing to usługa korzystna dla większości przedsiębiorców. Przeanalizuj jej wszystkie zalety, porównaj z innymi rozwiązaniami i podejmij decyzję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE