Bialski plac Wolności już po raz ósmy zapełnił się straganami z rękodziełem, sztuką ludową, produktami i potrawami regionalnymi. Organizatorzy przygotowali bogaty program, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wyjątkowo smacznie prezentowała się oferta wystawców i producentów regionalnej żywności. Na jarmarku można było zakupić wędliny, pieczywo, ciasta, sękacze, miody, sery, przetwory domowe, przyprawy, kwas chlebowy, soki i wiele innych produktów przygotowywanych według tradycyjnych receptur. - Nasz jarmark nawiązuje do tradycji dawnych jarmarków, gdy do miast przybywali mieszkańcy okolicznych wsi i przywozili ze sobą najlepsze towary. Podobnie dzisiaj artyści ludowi, rzemieślnicy i producenci ze Styrzyńca, Sławacinka, Cicibora, Dokudowa i wielu innych miejscowoći zadbali o to, aby zaprezentować produkty najwyzszej jakości - powiedziała w trakcie swojego wystąpienia Bożena Pawlina - Maksymiuk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. Prawdziwym rajem dla smakoszy było stoisko, gdzie odbywała się degustacja potraw przygotowanych przez pracownie kulinariów regionalnych. Uczestnicy jarmarku mogli spróbować zupy dyniowej, podlaskich pierogów i placków "Babki Dokudowskiej".
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także Kolorowe stragany wypełnione biżuterią, tkaninami, haftami, koronkami oraz tradycyjnymi zabawkami wykonanymi z drewna i słomy przyciągały wzrok przechodniów, zwłaszcza tych najmłodszych. - Przyszłam na jarmark z synkiem, żeby pokazać mu jak wyglądają takie zabawki wykonane w zupełnie inny sposób niż te współczesne. Widzę, że bardzo mu się to wszystko podoba i na pewno coś kupimy - mówi jedna z uczestniczek imprezy.
Jarmark uświetniły występy kapel ludowych, zespołów śpiewaczych i tanecznych. Na miejskiej scenie zaprezentowały się zespoły Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej: grupa "Jutrzenka" ze Sławacinka Starego, a także dziecięce zespoły "Figiel" i "Macierzanka". Następnie kapele podwórkowe "Klawa Ferajna” i "Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Kapela Ludowa "Podlasiacy”.
W trakcie jarmarku odbyły się również prezentacje Ogrodów Działkowych, Cechu Rzemieślników oraz lokalnych przedsiębiorców. Imprezie towarzyszyły organizowane po raz piąty Michałowe biegi sztafetowe, w których rywalizowali między sobą uczniowie szkół.