Reklama

Ponad pół tysiąca ludzi w województwie pod kwarantanną

Opublikowano:
Autor:

Ponad pół tysiąca ludzi w województwie pod kwarantanną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Rośnie liczba osób z województwa lubelskiego, które poddano kwarantannie. W niedzielę poinformowano o jednym nowym przypadku wykrycia koronawirusa u mieszkańca naszego regionu.

W niedzielę po południu przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie podali dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Na ten moment hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest 35 osób. Liczba osób poddanych kwarantannie przekroczyła już pół tysiąca - takich osób w województwie jest 503. Od rana nie zmieniła się suma przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi - wirusa wykryto u 16 osób, z czego jedna zmarła. To 66-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Lublinie.
W niedzielę rano poinformowano, że jest jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
- Dotyczy osoby w przedziale wieku 25-35 lat, z powiatu tomaszowskiego, która wróciła z kraju z dużą transmisją koronawirusa - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.
Według danych ze strony internetowej www.gov.pl, odnotowano już jeden przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie lubartowskim. Rzecznicy wojewody oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie nie odpowiedzieli jeszcze na nasze pytanie, które w niedzielę rano wysłaliśmy drogą mailową, z prośbą o więcej informacji dotyczących osoby chorej na COVID-19 z powiatu lubartowskiego.
Łącznie w Polsce wykryto 119 przypadków koronawirusa. Trzy osoby zarażone wirusem zmarły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE