Reklama

Półtora tysiąca długów bialczan wystawiona na sprzedaż

Opublikowano:
Autor:

Półtora tysiąca długów bialczan wystawiona na sprzedaż - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Obiecywane przez dziesięciolecia przez włodarzy i polityków Eldorado nie zaistniało w Białej Podlaskiej. Wiele osób liczących na podlaskie ożywienie, strefę gospodarczą i wzbogacenie klientów pozostało z balastem olbrzymich dla nich długów.

- W ZUS w Białej Podlaskiej na koniec stycznia tego roku zadłużenie z tytułu składek miało 3280 płatników. Z tego 1422, to aktywni przedsiębiorcy, czyli płatnicy, którzy nadal działają, a 1858 – to zlikwidowane firmy – poinformowała nas Małgorzata Korba, regionalny rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie lubelskim,

Jest jednak też pozytywna wiadomość. Rzecznik podkreśliła, iż w ciągu dwóch lat liczba przedsiębiorców zadłużonych w ZUS na terenie Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego spadła aż o 12 procent. Na koniec stycznia 2018 roku zadłużonych płatników było 3731.

- Na poprawę dyscypliny płatniczej miała z pewnością wpływ lepsza sytuacja gospodarcza. Znaczenie miało również uruchomienie dwa lata temu e-składki w ZUS. Po wprowadzeniu indywidualnych rachunków składkowych dla każdego przedsiębiorcy, realizuje on tylko jeden przelew miesięcznie do ZUS. W pierwszej kolejności wpłaty pokrywają najstarsze należności, co zatrzymuje narastanie odsetek za zwłokę – wyjaśnia Małgorzata Korba.

 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE