Reklama

Pokażą w mundurach jak było za okupacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Terespolskie Studio Filmowe

Pokażą w mundurach jak było za okupacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Na początku zostanie nagrana scena egzekucji esesmana przy Prochowni. Terespolskie Studio Filmowe rozpoczyna kręcenie scen do krótkometrażowego filmu o czasach okupacji.

Istniejące od ponad roku studio wcześniej kręciło głównie reportaże m.in. o działalności Miejskiego Ośrodka Kultury, czy z miejscowych wydarzeń np. "Różaniec do granic", Pasterka Terespol 2017", Jesień, cztery pory roku". Niektóre filmiki i reportaże umieszczone na Youtube miały nawet ponad 1300 wyświetleń.

Łukasz Pogorzelski z terespolskiego Miejskiego Ośrodka Kultury powiedział nam, że właściwie przygoda z zapisywaniem obrazu z miejscowych imprez zaczęła się przed kilkoma laty .

- Młodzi ludzie zaczynali kręcić swoje pierwsze próby na naszym sprzęcie z MOK. W tej nieformalnej grupie pierwszą rolę zaczął grać Wojtek Prokopiuk. Jest on właściwie początkującym animatorem kultury. Połączył zainteresowania filmowe i historyczne. Wciągnął nawet do współpracy swego syna Marka - wspomina Łukasz Pogorzelski.

Obecnie na stałe z Terespolskim Studiu Filmowym związani są: Wojtek Prokopiuk, Marek Prokopiuk i Eryk Kaliszuk. Już próbowali oni swoich sił w krótkometrażowych filmach fabularnych "West" i "Wind".

 

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE