Reklama

Podzielili się z najbardziej potrzebującymi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Caritas

Podzielili się z najbardziej potrzebującymi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Sukcesem zakończyła się ogólnopolska zbiórka żywności "Kromka chleba dla sąsiada". W akcji wzięło udział 584 wolontariuszy, w tym z Białej Podlaskiej.

Wolontariusze z 13 Szkolnych Kół Caritas, dziewięć Parafialnych Zespołów Caritas oraz dwóch Centrów Wolontariatu w Białej Podlaskiej i Siedlcach, przygotowywali się do zbiórki przez dwa tygodnie. W naszym mieście w akcji brało udział 100 wolontariuszy. Zbierali żywność w ośmiu sklepach w mieście. Dzięki temu udało się zebrać ponad 900 kg żywności. Przekazywano produkty z dłuższym terminem ważności, m.in. cukier, ryż, makaron czy mąka. Akcja przeprowadzona została 21 i 22 września we wszystkich sklepach Biedronka na terenie diecezji siedleckiej. W sumie udało się zebrać ponad sześć tys. kg żywności.

To dzięki wolontariuszom wydaliśmy już 422 paczki ludziom samotnym, starszym i potrzebującym. Ta akcja uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka, pokazuje, że można czuć się samotnym nawet mieszkając w bloku na osiedlach - mówi Monika Rybaczewska, Diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE