Reklama

Po służbie pomógł mężczyźnie, który stracił przytomność

Opublikowano:
Autor:

Po służbie pomógł mężczyźnie, który stracił przytomność - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wczoraj policjant Komendy Miejskiej w Białej Podlaskiej udzielił pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność w centrum Janowa Podlaskiego. Funkcjonariusz będąc w czasie wolnym od służby, zauważył leżącego na ulicy mężczyznę oraz grupę młodzieży, która pomagała pokrzywdzonemu. Zareagował natychmiast. Sprawdził funkcje życiowe oraz udzielił pomocy przedmedycznej. Pomógł również przetransportować mężczyznę do karetki.

Do zdarzenia doszło wczoraj w centrum Janowa Podlaskiego na Pl. Partyzantów. Będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego bialskiej komendy, zauważył leżącego na przejściu dla pieszych mężczyznę. Wokół znajdowała się grupa młodzieży. W rozmowie z nimi ustalił, że wezwali już na miejsce pogotowie. Podłożyli także pod głowę pokrzywdzonego plecak, tak by nie doznał obrażeń ciała. Powiedzieli, że widzieli wcześniej leżącego mężczyznę, jednak nikt nie reagował na tą sytuację.

Funkcjonariusz zareagował natychmiast. Sprawdził funkcje życiowe mężczyzny oraz ułożył go w pozycji bocznej ustalonej. Ustalił też, że mężczyzna jest chory na cukrzycę i prawdopodobnie miał atak padaczki.

Policjant czekał na przyjazd załogi karetki pogotowia monitorując funkcje życiowe poszkodowanego. A po przyjeździe załogi karetki pogotowia, pomógł sanitariuszom przetransportować mężczyznę do karetki. Okazało się, że był to mieszkaniec gm. Janów Podlaski, który trafił pod opiekę specjalistów.

Warto podkreślić, że sierż. szt. Tomasz Struk w lipcu br. zatrzymał również w czasie wolnym nietrzeźwego kierowcę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE