Reklama

Planem lekcji w prezydenta Stefaniuka?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Maciej Maciejuk

Planem lekcji w prezydenta Stefaniuka? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Zawrzało w Internecie po wpisie prezydenta Dariusza Stefaniuka na Facebooku. Włodarz miasta twierdzi, że w Szkole Podstawowej nr 3 stworzono plan lekcji niekorzystny dla uczniów, a winą obarcza byłą dyrektor. Ta odpiera zarzuty, a całą sytuację uważa za haniebną.

Dariusz Stefaniuk stwierdził, że mieszkańcy sygnalizowali mu, że poprzednia dyrektor, Marta Cybulska-Demczuk, przed odejściem na emeryturę, zostawiła rodzicom i dzieciom "mało przyjemną niespodziankę" w postaci planu lekcji, który kończy się o godz 18:00 Teraz w nielicznych przypadkach, po odpowiednich zmianach, najpóźniejszą godziną zakończenia lekcji jest 16.20. Obecnie dyrektorem "trójki" jest Barbara Wojarnik.

Temat jest załatwiony

– Takie działanie jest bardzo smutne, szczególnie, że pani walczy o głosy rodziców z tego osiedla, startując z komitetu sygnowanego przez byłego wiceprezydenta odpowiadającego za oświatę. Nowa dyrektor objęła stanowisko 1 września i została postawiona przed faktem dokonanym. W porozumieniu z prezydentem Henrykiem Grodeckim i nowymi władzami szkoły, ten temat już załatwiliśmy – oświadczył prezydent Stefaniuk, odnosząc się do planu lekcji.

Z tymi zarzutami nie zgadza się była dyrektor trójki. Nie poczuwa się do odpowiedzialności za tak przygotowany plan, a samo postępowanie prezydenta Stefaniuka uważa za niegodne prezydenta miasta.

– W pierwszej chwili bardzo się zdenerwowałam, a później było mi po prostu smutno. Bo człowiek, którego przez tyle lat wspierałam, nagle mnie oczernia za to, że zostawiłam "niemiłą niespodziankę" uczniom i rodzicom - mówi Marta Cybulska-Demczuk.

Próby układania planu

Pierwsze próby ułożenia planu, według byłej dyrektor, rozpoczęły się wraz z nauczycielami już w sierpniu, przed przybyciem obecnej dyrektor do szkoły.

 

 

 (...)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży)

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE