Reklama

Paweł Iwaniuk z wózka przełamie bariery

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marek Pietrzela

Paweł Iwaniuk z wózka przełamie bariery - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pierwszym w historii bialskiego magistratu przedstawicielem bialskiego prezydenta ds. osób niepelnosprawnych został znany bialski działacz społeczny Paweł Grzegorz Iwaniuk. Na dyżurach w magistracie i przed telefon oraz poprzez pocztę elektroniczną przyjmuje sygnały i interwencje oraz koordynuje działania na rzecz środowiska.

 Prezydent Michal Litwiniuk przypomniał, że w kampanii wyborczej zobowiązał się spełnić zgłaszany do niego postulat o powołaniu w obecnej kadencji przedstawiciela ds. niepełnosprawnych. Dlatego też 13 stycznia przyjął na to stanowisko Pawła Iwaniuka.

- Jest bardzo aktywnym społecznikiem, mimo że sam zmaga się z niepełnosprawnością. Wspiera innych. Czuję się zaszczycony, że już w zeszłym roku przyjął moją propozycję przewodniczenia zespołowi zadaniowemu, którego efektem było przyjęcie programu działań na rzecz niepełnosprawnych w latach 2019-2025 – podkreślił z satysfakcją prezydent.

Dodał, że urzędnikom, którzy nie są dotknięci niepełnosprawnością, trudno zrozumieć skalę i rzeczywiste znaczenie różnych potrzeb ludzi z problemami zdrowotnymi.

- Pełnomocnik będąc osobą niepełnosprawną z pewnością uwrażliwi nasze urzędnicze serca i pokaże najskuteczniejsze sposoby do rozwiązywania wielu problemów – wyjawił Michał Litwiniuk. Ponadto podkreślił, że już Paweł Iwaniuk zajął się udzielaniem porad oraz podjął interwencję.

Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy prezydenta, poinformowała nas, że przedstawiciel będzie m.in. koordynował działania na rzecz środowiska niepełnosprawnych, konsultował rozwiązania ważne dla ich funkcjonowania w środowisku lokalnym i przestrzeni miejskiej, uczestniczył w edukacji społeczeństwa na temat niepełnosprawności.

Paweł Iwaniuk ambitnie przystąpił do wdrażania propozycji zespołu zadaniowego.

- Udało się nam, za pośrednictwem MOPS, zrealizować program asystencki dla osób niepełnosprawnych. Jesteśmy w trakcie prowadzenia rozmów w sprawie wprowadzenia finansowania transportu dla osób niepełnosprawnych. Będziemy prowadzić działania, dotyczące pomocy rodzinom osób niepełnosprawnych poprzez wprowadzenie grup wsparcia - wyliczał już rozpoczęte działania pełnomocnik.

Prezydent wyjaśnił, że sprawa zakupu samochodu do transportowania osób niepełnosprawnych będzie załatwiona w obecnej kadencji. Poinformował, że w Urzędzie Miasta zatrudnione są cztery osoby niepełnosprawne.

 

 

Kontakt z przedstawicielem:
Paweł Iwaniuk, przedstawiciel prezydenta pełni dyżur w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, w pokoju nr 22 na parterze (wejście od ul. Pocztowej) w czwartki i piątki od godz. 12 do godz. 17. Kontakt telefoniczny do niego: 721 939 000 (w czasie pracy urzędu), e-mailowy: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE