Reklama

Patriotycznie na bialskich autobusach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Maciej Maciejuk

Patriotycznie na bialskich autobusach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Dwa wysłużone miejskie autobusy zyskały nowy wygląd. Wszystko za sprawą akcji dotyczącej 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Pojazdy z malunkami będą jeździć po ulicach do połowy przyszłego roku.

Na autobusach znajduje się m.in. panorama miasta, herb oraz symbole odzyskania niepodległości. Wszystko w narodowych barwach. Pomysł na tego typu malunki wyszedł z Bialskiego Centrum Kultury.
- Chodzi o to, by przybliżyć mieszkańcom miasta odzyskanie niepodległości. Chcemy docierać z tym do mieszkańców w każdej formie, oficjalnej czy bardziej spontanicznej - jak właśnie malowanie autobusów. Malowały to osoby niezależne, wybrane przez BCK. Malunki będą na stałe, dopóki autobusy, które są starszej generacji, nie zostaną wycofane w przyszłym roku. Myślę, że będą jeździć jeszcze do końca przyszłych wakacji - mówi Bogdan Kozioł, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Białej Podlaskiej.
Jacek, który odpowiada za malowanie autobusów przyznaje, że była to spontaniczna decyzja. Malował je przez dwa dni, od rana do wieczora.
 
 (...)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE