Reklama

Oburzyli się na radnych, bo nie dali 99% ulgi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marek Pietrzela

Oburzyli się na radnych, bo nie dali 99% ulgi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Z oburzeniem i krzykiem wychodzili bialczanie w trakcie poniedziałkowej sesji bialskiej Rady Miasta. Właściciele domów jednorodzinnych bardzo się rozczarowali, gdy radni nie chcieli podejmować uchwały w sprawie zgody na sprzedaż z 99-procentową ulgą nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym.

Prezydent obiecał ulgi, toteż przygotował projekt uchwały z dużymi preferencjami. Wiele osób zainteresowanych taką regulacją przyszło na poniedziałkową sesję. Bardzo się rozczarowało, kiedy nagle na początku obrad usłyszało wniosek radnego Wojciech Romaniuka (PiS), aby wycofać ten projekt z obrad. W głosowaniu tego wniosku 14 radnych go poparło, jeden był przeciwny, a 8 osób wstrzymało się od głosu. Radni zatem odrzucili debatowanie w poniedziałek o tej sprawie. Oburzeni goście m.in. z ul. Górnej wstali i wyrażając głośno niezadowolenie wyszli z Sali. Niektórzy krzyczeli zarzucając arogancję radnym.

Prawdopodobnie projekt uchwały wróci na jednej z kolejnych sesji. Radni planują raczej zmniejszyć bonifikatę, aby miasto nie wyprzedawało za symboliczną kwotę majątku. Ryszard Nesterowicz, który przybył na sesję wraz z grupką bialczan jednak domaga się, aby samorząd przywrócił ulgi z 2005 r., gdy Rada Miasta podjęła uchwałę o sprzedaży takich działek w użytkowaniu wieczystym z 99-procentową bonifikatą (następny samorząd w 2011 r. skasował sprzedaż nieruchomości  za 1 % ich wartości).

Rada w ekspresowym tempie jednak w poniedziałek przyjęła uchwały o ryczałtowym ustaleniu zasad przyznawania i wysokości diet radnym. Bez dyskusji, jednogłośnie radni przyjęli zaproponowany przez prezydenta budżet na 2016 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE