Reklama

Nieformalna koalicja PSL-PiS-PS wybrała władze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marek Pietrzela

Nieformalna koalicja PSL-PiS-PS wybrała władze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Dziś podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu w Białej Podlaskiej wybrane zostały władze – zarząd starostwa na czele z Mariuszem Filipiukiem i prezydium z przewodniczącym Mariuszem Kiczyńskim i wiceprzewodniczącymi. Chociaż nie podpisano żadnego porozumienia koalicyjnego, to jednak zwycięskie w pow. bialskim PSL zgodziło się podzielić stanowiskami i funkcjami z przegranymi PiS i Porozumieniem Samorządowym.

W tajnym głosowaniu radni wybrali na starostę ponownie 44-letniego Mariusza Filipiuka (PSL), a zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Chotyłów, 49-letni Mariusz Kiczyński (PSL) też pozostał przewodniczącym rady.

Także ponownie na wicestarostę został wybrany Janusz Skólimowski (PiS). Członkami zarządu natomiast zostali Mateusz Majewski i Tadeusz Łazowski (obaj PSL) oraz Radosław Sebastaniuk (PiS).

Na wiceprzewodniczących rady wybrano również w tajnym głosowaniu 49-letniego Tomasza Bylinę (PiS), bialskiego nadleśniczego oraz 32-letniego Daniela Dragana, szefa powiatowej organizacji PO.

Goszczący na tej sesji Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski, z wielkim uznaniem wypowiedział się o tym nietypowym w skali kraju porozumieniu koalicyjnym w powiecie bialskim. -Ze strony Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego dołożymy wszelkich starań, aby ta współpraca była jak najlepsza. Chylę czoło, że wyszliście poza partykularne interesy i o zgodzie wybraliście władze powiatu bialskiego – mówił wicewojewoda.

Także przemawiający dr Przemysław Litwiniuk, dotychczasowy przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, jako współautor tego rozwiązania koalicyjnego, nie ukrywał satysfakcji. Podkreślił, że chodzi o wspólnotę ludzi. Zaznaczył, iż ma nadzieję na kontynuowanie dobrej współpracy bialskiej rady z samorządem wojewódzkim.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE