Reklama

Miasto kupiło respiratory dla bialskiego szpitala

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Maciej Maciejuk

Miasto kupiło respiratory dla bialskiego szpitala - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Szpital dzięki wsparciu bialskiego magistratu otrzyma trzy profesjonalne respiratory. Wszystko po to, by wesprzeć placówkę w walce z koronawirusem.

Według prezydenta miasta, Michała Litwiniuk, respiratory w obecnych czasach  to towar wręcz bezcenny
-  Nasz szpital posiada swój zasób respiratorów, ale od władz szpitala wiemy, że każdy kolejny jest na wagę złota. Na początku epidemii zadeklarowałem takie wsparcie. Przeznaczyliśmy 400 tys zł na środki ściśle związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa z rezerwy na zarządzenie kryzysowe. Te środki pozwoliły zawrzeć umowę na zakup trzech respiratorów za kwotę prawie 240 tys zł. - tłumaczy prezydent.
Będą służyć długo

Krzysztof Stacharski, prezes zarządu Full Med, który dostarczy respiratory przyznaje, że sprzęt był trudno dostępny, wymagało to szczególnych rozwiązań.

- Przy współpracy z producentem, którą realizujemy od jakiegoś czasu dodatkowe sztuki respiratorów udało się pozyskać. To sprzęt specjalistyczny i specyficzny bo jego praca jest niezwykle potrzebna na oddziałach intensywnej terapii. Są wyposażone w turbinę, co pozwala na wykorzystanie respiratorów w transporcie sanitarnym. Będą służyć w czasach pandemii i poza nią - wyjaśnia prezes.
Kolejna pomoc

To kolejny element miejskiego zaangażowania w pomoc mieszkańcom miasta i nie tylko w trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem.
-  Dostarczyliśmy szpitalowi i stacji pogotowia ratunkowego zestawy ochrony osobistej, czyli kombinezony, rękawice, gogli i ochraniacze na buty. Przekazaliśmy rónież stacji pogotowia środki specjalistyczne do dezynfekcji karetek, wsparliśmy również mieszkańców maseczkami ochronnymi. Ta akcja cały czas trwa - wyjaśnia prezydent.
Trzy respiratory powinny się pojawić w szpitalu w ciągu dwóch, trzech tygodni.
Przepisy wymagają by takiego przekazania dokonano w formie pomocy rzeczowej.
- Wystąpię do rady miasta z projektem uchwały o przekazanie pomocy rzeczowej organowi prowadzącemu, czyli zarządowi województwa - zapowiada Litwiniuk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE