Reklama

Małżonkowie chcą wykupić mieszkanie, ale urzędnicy odsyłają ich od Annasza do Kaifasza

Opublikowano:
Autor:

Małżonkowie chcą wykupić mieszkanie, ale urzędnicy odsyłają ich od Annasza do Kaifasza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Młode małżeństwo zamieszkujące w bialskim budynku należącym do samorządu woj. lubelskiego chce kupić tam mieszkanie, jednak jest odsyłane od biura do biura. Poprosiło nas o wyjaśnienie sprawy.

W czwartek pan Łukasz zwrócił się do nas o interwencję. Opisał, że od ponad trzech lat jego małżonka wynajmuje mieszkanie w budynku należącym do Zarządu Nieruchomości Wojewódzkich.

- Budynek wcześniej był przygotowywany jako część hotelowa pobliskiego szpitala, jednak zrezygnowano z tych planów. W związku z zawarciem przez nas związku małżeńskiego w czerwcu, zapragnęliśmy wykupić mieszkanie, aby móc przystąpić do jego remontu – zaznacza pan Łukasz. Dodaje, że lokal wymaga pilnej wymiany instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Małżonkowie chcieliby mieć pewność, że nikt ich nie zmusi do opuszczenia mieszkania po zakończeniu prac remontowych.
- Jak każdy, pragniemy mieć swoje miejsce na ziemi, gdzie moglibyśmy powiększyć naszą rodzinę, jednak Zarząd Nieruchomości w Lublinie, będący dysponentem budynku, w którym położony jest lokal, ciągle odwleka termin wykupu mieszkań oraz zwiększa opłaty – tłumaczy mężczyzna.

Młodzi chcą mieć pewność

Wyjawia, iż młodym małżonkom zależy na tym, aby administracja podjęła konkretne kroki zmierzające do przekształcenia własności lokali.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE