Reklama

Kredyt hipoteczny 300 tys — jak znaleźć ofertę z najniższą ratą?

Opublikowano:
Autor:

Kredyt hipoteczny 300 tys — jak znaleźć ofertę z najniższą ratą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pieniądze stanowią dość szczególną dziedzinę i jednocześnie wartość w naszym życiu. Choć mówi się, że nie są one najważniejsze, to jednak bez nich nie bylibyśmy w stanie zrealizować większości marzeń i ziścić planów. Wiadomo, że marzymy o tym, aby kupić działkę, wybudować dom, kupić mieszkanie, zrobić generalny remont, zakupić nowe meble, czy też samochód.

W znakomitej większości przypadków nie jesteśmy jednak w stanie wyłożyć i zainwestować tak wielkiej sumy pieniędzy, ponieważ po prostu nią nie dysponujemy. W tym właśnie celu udajemy się do banków i zaciągamy kredyty gotówkowe lub pożyczki. Kredyt hipoteczny to najczęściej wybierana forma uzyskania gotówki, która wśród Polaków pozostaje najbardziej chwaloną ze wszystkich produktów finansowych.

 

Kredyt hipoteczny 300 tys — niezbędne informacje

 

Kredyt hipoteczny to forma uzyskania gotówki, która polega na tym, iż bank pożycza nam pieniądze, a w zastaw (jako zabezpieczenie spłaty kredytu) „zabiera” hipotekę. Hipoteką może być nieruchomość bądź ruchomość o wartości przybliżonej lub równej zaciąganemu zobowiązaniu. Do momentu całkowitej spłaty rat kredytu wraz z odsetkami, hipoteka pozostaje prawną własnością banku. W chwili, gdy terminowo spłacimy całość zobowiązania wraz z odsetkami – stajemy się prawnymi właścicielami, jeśli nie – hipoteka przechodzi na własność pożyczkodawcy. To prosta i wiązana forma udzielenia pożyczki na znaczną sumę. Choć jej forma może nas początkowo nieco przerażać, to nie należy się jej bać, ponieważ głównym priorytetem współczesnej bankowości pozostaje bezpieczeństwo, gwarancja i komfort konsumenta. Nie mniej, zanim zdecydujemy się na kredyt hipoteczny, warto przemyśleć i dogłębnie przeanalizować swoją decyzję. Wiadomo, że zobowiązanie to nie będzie trwało krótko, a zatem dobrym rozwiązaniem jest przede wszystkim analiza przyszłościowa. Jeśli jesteśmy pewni swojej decyzji, zdecydowanie nie ma na co czekać. Podczas pierwszej wizyty w wybranym banku od doradcy uzyskamy wszelkie informacje, dowiemy się też jakie są warunki i zasady, a także w jaki sposób będzie skonstruowana nasza umowa kredytowa. Pamiętajmy, że obecnie banki starają się dostosować wysokość spłaty, a także jej okres – zarówno do naszych możliwości, jak też warunków i oczekiwań. Dziś współpraca pomiędzy bankiem a pożyczkobiorcą, od samego początku jest jak najbardziej otwarta.

 

Kredyt hipoteczny 300 tys jaka rata – na jakiej podstawie się ją ustala?

 

Warto zaznaczyć, że wysokość raty w przypadku takiej pożyczki jak kredyt hipoteczny pozostaje uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim, wiele placówek bankowych oczekuje od nas na przykład wkładu własnego, może to być (w zależności od wymagań) nawet 20%. Dodatkowo, raty, czas spłaty czy odsetki ustalane są na zasadzie indywidualnych możliwości, wysokości zarobków, zaproponowanej hipoteki, rodzaju umowy o pracę, czy też faktu prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wysokość raty może być uwarunkowana również na podstawie tego, jaka jest nasza historia kredytowa i czy w danym momencie posiadamy jeszcze jakiekolwiek inne zobowiązania. Co więcej ratę kredytu hipotecznego ustala się na podstawie tego, o jakiej wartości kredytu mówimy – jeśli jest to 300 tysięcy, to wówczas ważne jest, na jaki okres chcielibyśmy go zaciągnąć. Zazwyczaj przy kwotach oscylujących w granicach od kilkudziesięciu, kilkuset tysięcy i ponad – mówimy o znacznie dłuższym okresie spłaty, który sięga nawet kilkudziesięciu lat. Rzecz jasna, im dłuższy okres spłaty, tym rata miesięczna może być niższa, a warunki inne. Jest  to kwestia absolutnie jednostkowa i zależy chociażby od przedstawionej dokumentacji i indywidualnej sytuacji finansowej klienta.

 

Kredyt hipoteczny 300 tys kalkulator

 

Zanim zaciągniemy kredyt hipoteczny 300 tys., warto umiejętnie przeanalizować oferty wszystkich banków dostępnych na rynku. Obecnie właściwie każda placówka bankowa ma w swojej ofercie taki rodzaj finansowego wsparcia konsumenckiego.

 

Przykładowo:

— PKO Bank Polski proponuje klientom kredyt hipoteczny z oprocentowaniem w wysokości 2,30%, RRSO 2,33%, prowizją 0,00%. Natomiast kwota spłaty to 329 018,02 zł, a rata miesięczna wynosi 1 096,73 zł.

 

— ING Bank Śląski posiada kredyt hipoteczny z ratą w wysokości 1 127,52 zł, całkowitą kwotą do spłaty wynoszącą 338 255,04 zł, RRSO 2,58%, oprocentowaniem na poziomie 2,38% oraz prowizją w wysokości 1,90%.

 

— PEKAO SA posiada również ofertę kredytu hipotecznego z miesięczną ratą w wysokości 1 190,64 zł, kwotą do spłaty 357 190,71 zł, RRSO 3,08 %, oprocentowaniem 2,86 % i prowizją wynoszącą 1,99 % .

 

— Biorąc kredyt hipoteczny 300 tys. zł. w Millenium Bank, będziemy musieli spłacać

ratę w wysokości 1 193,34 zł. Całkowita kwota do spłaty to 358 003,44 zł, RRSO wynosi 3,10 %, oprocentowanie to 3,06 %, a prowizja 0,00 %.

 

— Santander Bank posiada kredyt hipoteczny z ratą 1 297,20 zł, całkowitą kwotą do spłaty 389 158,76 zł, RRSO 3,90 %, oprocentowaniem 3,65 % oraz prowizją wynoszącą 2,00 %.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE