reklama

Konferencja Stowarzyszenia Wspólny Świat "Niegrzeczne dzieci?" (galeria)

Opublikowano:
Autor:

Konferencja Stowarzyszenia Wspólny Świat "Niegrzeczne dzieci?" (galeria) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura„Niegrzeczne dzieci? Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami osób z autyzmem" to motyw przewodni konferencji, jaką 18 października 2017 r. w auli AWF w Białej Podlaskiej zorganizowało Stowarzyszenie Wspólny Świat.

W konferencji wzięło udział prawie 500 osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu jej tematyką. Patronat honorowy nad konferencją objęli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.

Konferencja zbiegła się w czasie z jubileuszem 10-lecia powstania Stowarzyszenia Wspólny Świat. Anna Chwałek, mama autystycznego Kuby, prezes stowarzyszenia, które zbudowała od podstaw przybliżyła jego historię i zaznaczyła w swojej prezentacji to, jak bardzo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat.

Zaczynaliśmy z przysłowiową garstką ludzi, a teraz mamy pod swoją opieką ponad 200 dzieci i zatrudniamy 120 pracowników, z których przeważająca większość to ludzie młodzi, z pasją i zapałem do tej bardzo wymagającej pracy, którzy ciągle podwyższają swoje kwalifikacje, by jak najlepiej służyć pomocą dzieciom dotkniętym autyzmem. Mam szczęście, że mogę z nimi współpracować. Nieocenioną rolę w działalności naszego stowarzyszenia pełnią rodzice, zawsze chętni do pomocy, wspierający nas w całym procesie pracy z dziećmi. Czeka nas ogromne wyzwanie jakim jest budowa Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Musimy pozyskać na ten cel fundusze zewnętrzne. Ale głęboko wierzę w to, że z pomocą wszystkich życzliwych nam ludzi uda nam się zrealizować to przedsięwzięcie - mówiła Pani Ania.

Życzenia z okazji jubileuszu powstania stowarzyszenia oraz zapewnienie wsparcia jego działań złożyli obecni na konferencji: poseł Adam Abramowicz, prezydent miasta Dariusz Stefaniuk oraz dyrektor lubelskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jerzy Dębski. Podziękowania w imieniu rodziców złożyli Anna Kraciuk oraz Remigiusz Jasiński.

Część merytoryczną konferencji zapoczątkował prelekcją „Co zrobić, gdy kopnie czy zanim kopnie? Rola funkcji w radzeniu sobie z zachowaniami trudnymi" dr n.med. Tomasz Srebnicki, psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany superwizor i dydaktyk terapii poznawczo-behawioralnej, wykładowca, asystent w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego w Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wykładowca w szkole terapii poznawczo-behawioralnej Centrum CBT w Warszawie. Następnie głos zabrał dr hab. Przemysław Bąbel- psycholog, zastępca dyrektora Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor wielu publikacji naukowych, który wygłosił wykład na temat: „Stosowana analiza zachowania w terapii dzieci ze spektrum autyzmu". Kolejnym prelegentem była mgr Beata Ignaczewska, psycholog, certyfikowany superwizor Stosowanej Analizy Zachowania, dyrektor Centrum Terapii Behawioralnej, wykładowca Akademii Medycznej w Gdańsku, terapeuta osób z autyzmem, trener szkoleniowy, autorka i współautorka wielu publikacji dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem, która zapoznała zebranych z tematem „System motywacyjny sposobem na redukcje trudnych zachowań". Następnie wystąpiła dr Anna Waligórska- psycholog, adiunkt Uniwersytetu SWPS, dyrektor ds. badań i rozwoju Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europez wykładem „Jak opierać terapię i edukację osób z ASD na technikach potwierdzonych badawczo? Model NPDC jako przykład systemowego rozwiązania." Konferencję zakończyło wystąpienie „Aktywność fizyczna a zachowanie dzieci z autyzmem" mgr Wilhelma Gromisza- nauczyciela akademickiego w Filii warszawskiej AWF w Białej Podlaskiej, Zakład Sportów Indywidualnych. Terapeuta integracji sensorycznej, instruktor pływania, nauczyciel WF w Stowarzyszeniu Wspólny Świat w Białej Podlaskiej. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w pływaniu. Trener klasy pierwszej w pływaniu.

Konferencję zakończyło wystąpienie prof. AWF Krystyny Górniak, która podkreśliła dobrą współpracę uczelni ze Stowarzyszeniem Wspólny Świat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE