Reklama

Kolędy w wykonaniu najmłodszych oczarują wszystkich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Maciej Maciejuk

Kolędy w wykonaniu najmłodszych oczarują wszystkich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Ukazał się niezwykły krążek z kolędami w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia Wspólny Świat, z gościnnym udziałem Jadwigi Kuzaki oraz w aranżacjach terapeutów placówki . Cały dochód ze sprzedaży płyt zostanie przeznaczony m.in. na budowę Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

Pomysł na nagranie płyty z kolędami narodził się w wakacje tego roku. Za warstwę muzyczną i inicjatywę stworzenia płyty odpowiadają Kinga Kuligowska oraz Mateusz Kuligowski, którzy prowadzą w stowarzyszeniu zajęcia z muzykoterapii. W sumie na nagraniu słychać 10 dzieci, w tym siedmioro ze stowarzyszenia.

- Im bliżej świątecznego sezonu, tym mocniej sprężaliśmy się, by skończyć produkcję płyty. Trzeba było odpowiednio przygotować dzieci. Były próby, więc podopieczni wyczuwali, że jest to coś specjalnego Ciągle się dopytywali, kiedy w końcu będzie dostępna płyta - mówi Mateusz Kuligowski.
Państwo Kuligowscy mówią, że dzieci z autyzmem są bardzo podatne i wrażliwe na muzykę. To nie pierwszy raz, gdy dzieci z autyzmem występują. Wcześniej tworzono teledyski i piosenki.
- Kolędy są znane, nie było specjalnych trudności. Muzyka jest dla nich ważna, to pewnego rodzaju forma wsparcia - podkreśla Kinga Kuligowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE