Reklama

Kiedyś bezdomny, teraz chce pomagać ludziom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne

Kiedyś bezdomny, teraz chce pomagać ludziom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Szef lokalu z kebabami "Reformacka Kebab" podjął się pomocy najbardziej potrzebującym. W jego lokalu bezdomni mogą liczyć na darmową kanapkę i gorącą herbatę.

Właścicielem lokalu jest Abbas Azizi. Pochodzi z Iranu, a bar z kebabem założył w ubiegłym roku. Do Polski trafił w wieku 9 lat. Przez 17 lat pracował w warszawskich lokalach. Teraz zdecydował się, by pomagać osobom bezdomnym. Gdy Abbas Azizi trafił do naszego kraju, był bezdomny, spał od dziecka na ulicy. Obiecał sobie, że gdy będzie miał możliwości finansowe, będzie pomagał ludziom potrzebującym.
- Taka pomoc jest po prostu potrzebna tym ludziom. Sam dostawałem pomoc, więc przyszedł po prostu czas, żeby się odwdzięczyć. Gdy pracowałem w Warszawie, to również pomagałem w takiej formie. A ludzie zgłaszają się do mnie po pomoc - mówi Azizi.
Póki co, zainteresowanie jest spore. Pierwszego dnia od rozpoczęcia akcji zgłosiło się kilka osób, ale już w kolejnych dniach pojawiło się ich więcej. Jednego dnia przyszło nawet 10 osób potrzebujących. Akcja będzie trwała przez czas nieokreślony.
 
 
(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE