Reklama

"Karuzela" liczy na rozkręcenie miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

"Karuzela" liczy na rozkręcenie miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Na początku września budowę Galerii Karuzela w Białej Podlaskiej zaczyna Unibep SA. W IV kwartale 2019 r. ma zostać oddany I etap tej inwestycji o powierzchni handlowej blisko 14 tys.mkw, gdzie będzie pracować ok. 500 osób.

W czwartek podczas bialskiej konferencji prasowej Grzegorz Pękalski, prezes spółki inwestycyjnej Karuzela, z radością ogłosił, że 20 sierpnia została podpisana umowa z firmą Unibep z Bielska Podlaskiego, a za kilka dni pełną parą rozpocznie ona prace przy budowie galerii.

- Pomiędzy ulicami Łomaską i Witoroską, na 10 ha powstaje obiekt poprzemysłowy, na zdegradowanym dzisiaj terenie po dawnych Bialskich Fabrykach Mebli. Już przed 10. laty wyburzono tam budynki. W I fazie w dwóch obiektach powstanie ponad 20 tys. mkw. (łącznie z budynkiem dla Agaty Meble) powierzchni handlowej z ok. 60 sklepami – mówił Pękalski. Dodał, że na klientów będzie czekać 930 miejsc parkingowych na największym w mieście parkingu. W kolejnym etapie zostaną wzniesione kolejne budynki z ponad 30 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Prezes podkreślił, że wcześniej jego spółka planowała i otwierała galerie o nazwie "Karuzela" w miastach do 50 tys. mieszkańców. Biała Podlaska jest pierwszą z miejscowości większych, w których teraz spółka będzie wznosić takie centra handlowe.

Trwają dyskretne rozmowy z najemcami

Pytany o to, jakie firmy utworzą tam sklepy oraz restauracje i inne punkty gastronomiczne, Grzegorz Pękalski odmówił ujawnienia nazw, gdyż  rozmowy jeszcze trwają. Największy sklep będzie miała tam firma "Agata Meble". Także powstanie tam supermarket na 2,5 tys. mkw.

 

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE