Reklama

Idź do fryzjera w szczytnym celu

Opublikowano:
Autor:

Idź do fryzjera w szczytnym celu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Zbliża się wiosna, więc czas na nową fryzurę! Caritas Polska zaprasza do wzięcia udziału w kolejna akcji, która wesprze leczenie Szymka Kulawczuka z gm. Komarówka Podlaska. W środę, 18 marca w Zakładzie Fryzjerskim N&D Marzena Kaliszuk przy ul. Plac Szkolny Dwór 7 w Białej Podlaskiej będzie można skorzystać m.in. ze strzyżenia lub modelowania fryzury. Cały dochód będzie przekazany na subkonto chłopca!                      

Szymon to drugi syn pani Małgorzaty i Radosława. Urodził się 17 maja 2016 roku jako wcześniak. W czasie ciąży jego mama nie wiedziała, że chłopiec urodzi się z bardzo rzadką wadą genetyczną - hemimelią kości kończyn dolnych i górnych. Ta choroba charakteryzuje się brakiem całości lub fragmentów części kończyn. Wadzie tej towarzyszą zrośnięte palce u rąk i nóg, brak niektórych palców na rękach i stopach, ręka homara, brak kości strzałkowych, skokowych i piętowych na nóżkach. U Szymona oprócz tego doszło do skrócenia uda i zagięcia kości piszczelowe obustronnie na nóżkach.

 Walcząc o zdrowie i sprawność syna, rodzice dowiedzieli się, że istnieje możliwość przeprowadzenia serii operacji w Paley European Institute w Warszawie na początku przyszłego roku, ale ich koszt - nierefundowany przez NFZ - jest dla rodziny nieosiągalny. Aby Szymek mógł odzyskać sprawność, konieczne są operacje, implanty medyczne, leki i rehabilitacja. Bardzo ważne jest też to, że operacje muszą być wykonane między 3 a 4 rokiem życia, a chłopczyk już w maju będzie miał trzecie urodziny. Nie ma chwili do stracenia. Koszty zabiegów zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe rodziny chłopczyka, jednak jeszcze większe niż koszty są nadzieje bliskich na odzyskanie przez Szymona sprawności. Rodzice wierzą, że dzięki wsparciu ludzi dobrej woli uda się zebrać potrzebną kwotę.


Szymon zbiera również pieniądze na operację poprzez portal Caritas Polska https://uratujecie.pl/potrzebujacy/Szymek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE