Reklama

Godz. 8.45: Wykryli wirusa u pięciu osób z naszego regionu

Opublikowano:
Autor:

Godz. 8.45: Wykryli wirusa u pięciu osób z naszego regionu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura O potwierdzeniu 13 nowych przypadków wykrycia koronawirusa w Polsce poinformowało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Pięć z nich to osoby chore na COVID-19 z naszego regionu

W sobotę po godz. 8.30 Resort Zdrowia poinformował o wykryciu kolejnych przypadków choroby COVID-19 w Polsce.
"Wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź)" - czytamy w komunikacie.
Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 z województwa lubelskiego dotyczą jednej osoby starszej z powiatu janowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, dwóch osób w średnim wieku z powiatu janowskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym, dwóch osób młodych z powiatu lubelskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.
- Stan wszystkich osób jest dobry - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.Aktualnie (14 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest 12 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 274 osoby są poddane kwarantannie, a 2329 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

W sumie w kraju wirusa zdiagnozowano u 81 osób. Dwie z nich zmarły - 57-letnia pacjentka hospitalizowana w Poznaniu i 73-letni pacjent hospitalizowany we Wrocławiu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE