Reklama

Godz. 21.00: Czwarta ofiara koronawirusa w Polsce. Kolejny zakażony z naszego regionu. Wirusa ma minister środowiska

Opublikowano:
Autor:

Godz. 21.00: Czwarta ofiara koronawirusa w Polsce. Kolejny zakażony z naszego regionu. Wirusa ma minister środowiska - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Zmarł 67-letni pacjent z koronawirusem, który był hospitalizowany w województwie podkarpackim. Wśród nowych przypadków zarażenia SARS-CoV-2 jest młoda osoba z powiatu lubelskiego. Zakażony został też minister środowiska.

Od początku w ciężkim stanie
W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Środowiska poinformowało o czwartym zgonie w Polsce osoby zarażonej koronawirusem. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie).
"To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące" - zaznaczają przedstawiciele Resortu Zdrowia w swoim komunikacie.
Wcześniej w naszym kraju zmarły trzy osoby chore na COVID-19: oprócz 66-latka hospitalizowanego w Lublinie zmarłego w sobotę, także 57-latka hospitalizowana w szpitalu w Poznaniu (w czwartek) oraz 73-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu we Wrocławiu (w piątek).
W całym kraju zakażonych koronawirusem jest 177 osób.
 
Młody zarażony
Jednocześnie powiadomiono o tym, że mamy w kraju 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
"Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego" - poinformowano.
Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 z województwa lubelskiego dotyczą osoby w przedziale wieku 20-30 lat, z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan osoby jest dobry.
Aktualnie na terenie województwa lubelskiego odnotowano 18 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
 
Minister z wirusem
Wśród zarażonych jest też minister środowiska - 29-letni Michał Woś.
"Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi" - napisał polityk na twitterze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE