Reklama

Godz 14:30 : kolejne nowe przypadki, nie żyje jedna osoba

Opublikowano:
Autor:

Godz 14:30 : kolejne nowe przypadki, nie żyje jedna osoba - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem.

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.
W szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1481, z czego 17 osób zmarło.
 

Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Jednocześnie, z przykrością informuję, że w dn. 28 marca 2020 r. w SPSK1 w Lublinie zmarł 70-letni pacjent z infekcją COVID-19, w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Mężczyzna został przyjęty do szpitala w Lublinie w ciężkim stanie, z szeregiem chorób współistniejących. Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie nie jest upoważniony do udzielania innych, szczegółowych informacji o śp. Pacjencie. Ze względu na szacunek do Zmarłego, bardzo proszę o zachowanie niezbędnej delikatności i taktu w pozyskiwaniu i podawaniu informacji z Nim związanych.Na dzień 28 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 85 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2; 3 osoby zmarłe - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE