Reklama

Dwór Kraszewskich zyskał nowy blask

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe

Dwór Kraszewskich zyskał nowy blask - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Zakończył się remont jednego z najważniejszych obiektów powiatu bialskiego: dworku Kraszewskich w Romanowie.

Całkowita wartość prac wyniosła blisko 830 tys. zł, z czego dofinansowanie Unii Europejskiej to ponad 560 tys. zł. Przeprowadzono remont oraz pomalowano elewacje dworu. Osuszono także fundamenty oraz wykonano opaskę odwadniającą wokół obiektu. Wymieniono również okna i drzwi. Piwnica też została wyremontowana z przeznaczeniem na pomieszczenie o charakterze usługowo-handlowym. Ponadto wymienione zostały podłogi w czterech pomieszczeniach muzeum oraz wyposażono bibliotekę w regały.

- Perła w koronie powiatu bialskiego nabiera blasku. Działania podejmowane przez dyrekcję i starostwo przynoszą efekty – mówi starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Prace nad rewitalizacją dworu trwały dwa lata. Wykonał je zakład stolarsko-budowlany Zdzisława Serheja z Łomaz.To jednak nie koniec inwestycji. W przyszłości planowany jest remont budynku po byłej leśniczówce. Obiekt ma zostać rozbudowany i zaadaptowany na Oficynę Kraszewskich, która kiedyś funkcjonowała przy dworze. 

Muzeum mieści się we dworze, w którym u dziadków ze strony matki wychowywał się Józef Ignacy Kraszewski. Romanów to dawna posiadłość Sapiehów, wchodząca w skład klucza wisznickiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE